Wielki Tydzień i Wielkanoc

NIEDZIELA PALMOWA /28 marca 2021/

Na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.

WIELKI CZWARTEK

W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Jest to najświętszy czas, w całym kościele powszechnym.

W Wielki Czwartek liturgia będzie miała miejsce o godz. 18.

Po zakończonej liturgii adoracja przy ołtarzu adoracji w kościele parafialnym do godz. 21.

WIELKI PIĄTEK

W piątek rano od godz. 9 do rozpoczęcia liturgii Wielkiego Piątku ciąg dalszy adoracji.
Na godz. 15 zapraszamy do kościoła na Drogę Krzyżową.
Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. Tradycyjna adoracja krzyża w czasie tej liturgii ze względu na obostrzenia epidemiczne będzie odbywała się nie przez ucałowanie krzyża lecz przez uklęknięcie lub pokłon przed krzyżem.

Adoracja w Bożym Grobie do godz. 21. Ofiary składane podczas adoracji krzyża tradycyjnie będą przekazane na
renowację Bożego Grobu w Jerozolimie.
W Wielki piątek po zakończonej wieczornej liturgii będzie jeszcze okazja do spowiedzi

WIELKA SOBOTA

Adoracja od godz. 9 do 19:30

Świecenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się wokół kościoła parafialnego o godz. 9:30 , 10, 10:30 , 11, 11:30 i 12 zaś w Jabłowie przed kościołem o godz. 11.

O godz. 20 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpocznie się ona przy wejściu do kościoła, gdzie ze względu na obostrzenia epidemiczne uda się tylko asysta z kapłanami. Także ze względu na obostrzenia epidemiczne nie będzie w tym roku procesji rezurekcyjnej.

NIEDZIELA WIELKANOCNA

W Wielkanoc porządek Mszy św. będzie następujący: w kościele parafialnym o godz. 8, 11 i 12:30 oraz w Jabłowie o godz. 9 30 . Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 17.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby WSD w Świdnicy.