Ogłoszenia 28.03.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA /28 marca 2021/

1. Dzisiaj na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.
2. Msze św. w tym tygodniu do środy włącznie będą sprawowane o godz. 8 i 17. W związku z nowymi obostrzeniami także Msze św. rano w tygodniu będziemy sprawowali w kościele parafialnym.
3. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Jest to najświętszy czas, w całym kościele powszechnym. W Wielki Czwartek liturgia będzie miała miejsce o godz. 18. Po zakończonej liturgii adoracja przy ołtarzu adoracji w kościele parafialnym do godz. 21.
5. W piątek rano od godz. 9 do rozpoczęcia liturgii Wielkiego Piątku ciąg dalszy adoracji.
6. Na godz. 15 zapraszamy do kościoła na Drogę Krzyżową.
7. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. Tradycyjna adoracja krzyża w czasie tej liturgii ze względu na obostrzenia epidemiczne będzie odbywała się nie przez ucałowanie krzyża lecz przez uklęknięcie lub pokłon przed krzyżem. Adoracja w Bożym Grobie do godz. 21. Ofiary składane podczas adoracji krzyża tradycyjnie będą przekazane na renowację Bożego Grobu w Jerozolimie.
8. W Wielki piątek po zakończonej wieczornej liturgii będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
9. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych. Przestrzegać powinni go wszyscy katolicy od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia. Zaś wstrzemięźliwość oznacza, że wszyscy powyżej 14. roku życia mają powstrzymać się od spożycia mięsa. Przepis ten obowiązuje każdego katolika do końca życia.
10. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 9 do 19:30 .
11. Świecenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się wokół kościoła parafialnego o godz. 9:30 , 10, 10:30 , 11, 11:30 i 12 zaś w Jabłowie przed kościołem o godz. 11. Następnie o godz. 20 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpocznie się ona przy wejściu do kościoła gdzie ze względu na obostrzenia epidemiczne uda się tylko asysta z kapłanami. Także ze względu na obostrzenia epidemiczne nie będzie w tym roku procesji rezurekcyjnej.
12. W Wielkanoc porządek Mszy św. będzie następujący: w kościele parafialnym o godz. 8, 11 i 12:30 oraz w Jabłowie o godz. 9:30 . Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 17. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby WSD w Świdnicy.
13. W związku z pojawiającymi się pytaniami o możliwość odwiedzin chorych z komunią św. przed świętami informujemy, że będzie taka możliwość w Wielki Piątek przed południem. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii do czwartku włącznie.
14. Od dzisiaj możliwość wsparcia chrześcijan zamieszkujących Ziemię Świętą. W zakrystii są dostępne dewocjonalia przez nich wykonane. Każde opakowanie zawiera drewniany krzyżyk oraz ziemię z Góry Oliwnej. Dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary na ten szczytny cel.
15. Ze względu na Triduum Paschalne zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca zostaje przeniesiona na sobotę po świętach.
16. Jeszcze tylko do środy wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.
17. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
18. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.