Ogłoszenia 31.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

WIELKANOC /31 MARCA 2024/

 1. Przeżywamy dzisiaj największe święto w kościele rzymskokatolickim – WIELKANOC. Porządek Mszy św. jest następujący: w kościele parafialnym o godz. 8, 11, 1230 i 17 oraz w Jabłowie o godz. 930.
 2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. w kościele parafialnym o godz. 8, 11 i 17 oraz w Jabłowie o godz. 930.  Nie ma jutro Mszy o godz. 1230.
 3. Ofiary składane jutro do puszek tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby WSD w Świdnicy.
 4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. Od wtorku powracamy z Mszami w dni powszednie o godz. 17 do kościoła parafialnego. Msze poranne o godz. 8 przez cały rok są sprawowane w kaplicy na plebanii.
 6. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
 8. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 9. Do następnej niedzieli trwamy w oktawie Wielkanocy. Dlatego w piątek nie obowiązuje Post.
 10. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 11. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 12.   Czas Triduum Paschalnego, które mamy już za sobą jest wielkim wyzwaniem organizacyjnym. W tym momencie chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w to wielkie dzieło.  Za zbudowanie Bożego Grobu dziękujemy Panom: Andrzejowi Wróbowi, Henrykowi Hopa, Romanowi Felisiakowi, Marianowi Kościelniakowi oraz Krystianowi Sibirskiemu. Za przygotowanie dekoracji kwiatowej dziękujemy Ks. Grzegorzowi. Dziękujemy także za ubogacanie liturgii naszym ministrantom i lektorom oraz ich opiekunowi Ks. Grzegorzowi. Słowa podziękowania kierujemy w stronę ks. Krzysztofa za jego posługę w konfesjonale a także za pomoc w przeprowadzeniu Triduum Paschalnego. Nie zapominamy także o Paniach, które przez cały rok dbają o porządek w naszym kościele. Wszystkim, włączającym się w jak najpiękniejsze przeżywanie tajemnic wiary w naszej świątyni wyrażamy serdeczne słowa: Bóg zapłać!
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 14. Na zakończenie życzymy Wam drodzy Parafianie i goście, przede wszystkim prawdziwej wiary w Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Niech ona doprowadzi Was do Nadziei oraz  Bożej Miłości. Niech Chrystus obdarza Was swoim błogosławieństwem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Szczęść Wam Boże!