PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH

I. Podziękowania
1. Dziękuję za ofiary na cele remontowe złożone w poprzednią niedzielę
2. Dziękuję osobom, które przygotowały Kościół i teren przed Kościołem na dzisiejszą niedzielę

II. Wspomnienia, uroczystości i święta:
1. Poniedziałek – Św. Marty
2. Środa – Św. Ignacego z Loyoli
3. Czwartek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła
4. Piątek – Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów
5. Sobota – wspomnienie św. Lidii

III. Porządek i przebieg nabożeństw:
1. W niedzielę wieczorna Msza św. o 20.00 a nie o 18.00. Pozostałe Msze św. bez zmian.
2. Porządek nabożeństw wakacyjny
3. W tym tygodni pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca stąd:
– w pierwszy czwartek modlimy się szczególnie za kapłanów i o powołania kapłańskie,
zakonne i misyjne
– w pierwszy piątek wizyta u chorych od godziny 10.00 i w sobotę od godziny 8.00 a w
Jabłowie po Mszy św. o godzinie 10.00
– W sobotę o godzinie 18.00 dodatkowe nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP
– W niedzielę zaś adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na plebani od godziny 9.00 zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia i zmianą tajemnic Żywego Różańca o godzinie 15.00
4. Przed każdą Mszą św. lub nabożeństwem możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty

IV. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 17.00 do 18.00 w sobotę od godziny 9.00-9.45
2. W sprawach pilnych prosimy przychodzić po Mszach świętych.

V. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli i czasopisma „Miłujcie się”

VI. Pielgrzymka na Jasną Górę
1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką na Jasną Górę odbywają się w centrach
pielgrzymkowych:, w Wałbrzychu jest to w parafia pw. św. Franciszka z Asyżu u księży
pallotynów (wyjście za 2 dni 30 sierpnia – grupa wałbrzyska)
2. Do tych, którzy z różnych powodów nie mogą pójść na pielgrzymkę pieszą propozycja włączenia się do grupy duchowego uczestnictwa. Zapisy do tej grupy w naszej parafii w zakrystii po liturgiach. Dla tego kto uczestniczy w duchowej pielgrzymce przewidziane są materiały pielgrzymkowe (dowolna ofiara). Dlatego potrzebujemy znać orientacyjną liczbę osób zadeklarowanych uczestników.
3. Przez czas trwania pielgrzymki pragniemy zorganizować codzienne wieczorne spotkanie zakończone Apelem Jasnogórskim. Godzina spotkań 20.30. Miejsce przy figurze Matki Najświętszej (jak będzie dobra pogoda) lub w Kościele. Spotkania rozpoczną się 31 lipca, a zakończą a zakończą 9 sierpnia.

VII. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.). Miejsce – za zakrystią przy wiacie (jest tam wywieszony plakat). Zbiórka dobywa się do dnia 1 sierpnia. 2 sierpnia rano nastąpi odbiór. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez siostry Orionistki.

VIII. Intencje na aktualny tydzień (w odrębnym załączniku)