PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH

I. Podziękowania

1. Dziękuję za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, które są przeznaczone cele remontowe w naszej parafii.
  2. Dziękuję osobom, które przygotowały Kościół i teren przed Kościołem na dzisiejszą niedzielę

II. Wspomnienia, uroczystości i święta:

• Poniedziałek – Św. Marii Magdaleny (święto)
  • Wtorek – Św. Brygidy, zakonnicy patronki Europy
  • Środa – Św. Kingi dziewicy
  • Czwartek – Św. Jakuba Apostoła (święto)
  • Piątek – Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

III. Porządek i przebieg nabożeństw:

1. Przypominam, że nastąpiła zmiana miejsca odprawiania Mszy św. porannych o godzinie 8.00 – zapraszamy do kaplicy na plebanii. Msza wieczorna bez zmian w Kościele parafialnym
  2. Od 1 lipca wakacyjny porządek nabożeństw (w odrębnym załączniku).
  3. W czwartek z okazji tradycyjnego wspomnienia św. Krzysztofa, poświęcenie kierowców i pojazdów mechanicznych po Mszy św. wieczornej
  4. W niedzielę wieczorna Msza św. o 20.00 a nie o 18.00. Pozostałe Msze św. bez zmian.
  5. Przed każdą Mszą św. lub nabożeństwem możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty

VI. Kancelaria

1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 17.00 do 18.00 w sobotę od godziny 9.00-10.00
  2. W sprawach pilnych prosimy przychodzić po Mszach świętych.

VII. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli i czasopisma „Miłujcie się”

VIII. Pielgrzymka na Jasną Górę

1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką na Jasną Górę odbywają się w centrach
    pielgrzymkowych:, w Wałbrzychu jest to w parafia pw. św. Franciszka z Asyżu u księży pallotynów.
  2. Do tych, którzy z różnych powodów nie mogą pójść na pielgrzymkę pieszą propozycja włączenia się do grupy duchowego uczestnictwa. Zapisy do tej grupy w naszej parafii w zakrystii po liturgiach. Dla tego kto uczestniczy w duchowej pielgrzymce przewidziane są materiały pielgrzymkowe (dowolna ofiara). Dlatego potrzebujemy znać orientacyjną liczbę osób zadeklarowanych uczestników.
  3. Przez czas trwania pielgrzymki pragniemy zorganizować codzienne wieczorne spotkanie zakończone Apelem Jasnogórskim. Godzina spotkań 20.30. Miejsce przy figurze Matki Najświętszej (jak będzie dobra pogoda) lub w Kościele. Spotkania rozpoczną się 31 lipca a zakończą a zakończą 9 sierpnia.

IX. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.).
Miejsce – za zakrystią przy wiacie (jest tam wywieszony plakat). Zbiórka dobywa się do dnia 1 sierpnia. 2 sierpnia rano nastąpi odbiór.
Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez siostry Orionistki.

X. Ogłoszenia dodatkowe

Ks. proboszcz od 15 do 31 lipca prowadzi rekolekcje oazowe dla Domowego Kościoła w Bardzie Śląskim. Prosimy o modlitwę za uczestników i prowadzących rekolekcje.

XI. Intencje na aktualny tydzień (w odrębnym załączniku)