PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH

04.08.2019

I. Podziękowania

1. Dziękujemy osobom, które przygotowały Kościół i teren przed Kościołem na dzisiejszą niedzielę

2. Dziękujemy za modlitwę w trakcie rekolekcji Domowego Kościoła (prowadzone przez ks. proboszcza w ostatnim czasie)

3. Dziękuję za modlitwę w intencji ks. Leszka o zdrowie i prosimy o dalsza pamięć.

II. Wspomnienia, uroczystości i święta:

1. Wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego

2. Czwartek – Św. Dominika

3. Piątek – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dz. i Męcz., patronki Europy (święto)

4. Sobota – Św. Wawrzyńca, diakona i męcz. (święto)

III. Porządek i przebieg nabożeństw:

1. W niedzielę wieczorna Msza św. o 20.00 a nie o 18.00. Pozostałe Msze św. bez zmian.

2. Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na plebani od godziny 9.00 zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia i zmianą tajemnic Żywego Różańca o godzinie 15.00

3. Porządek nabożeństw wakacyjny

4. Przed każdą Mszą św. lub nabożeństwem możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty

IV. Kancelaria

1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 17.00 do 18.00 w sobotę od godziny 9.00-10.00

2. W sprawach pilnych prosimy przychodzić po Mszach świętych.

V. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli

VI. Pielgrzymka na Jasną Górę

Przez czas trwania pielgrzymki pragniemy zorganizować codzienne wieczorne spotkanie zakończone Apelem Jasnogórskim. Godzina spotkań po wieczornej Mszy św. i o 19.00 w dni w których nie ma wieczornej Mszy św. przy figurze Matki Najświętszej lub w Kościele. Spotkania zakończą się zakończą a zakończą 9 sierpnia (piątek)

VII. Zachęta do abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu

Fragment apelu KEP:

Motywacja do podjęcia sierpniowej abstynencji

Świadomi powagi sytuacji w naszej Ojczyźnie prosimy o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, w miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Nasi przodkowie nie szczędzili sił i krwi, aby bronić ziemi ojczystej. My także pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas. Wypracujmy w sobie cnoty, dzięki którym staniemy się oparciem dla młodych, autorytetami tak bardzo potrzebnymi w sytuacji upadku wartości. Niech decyzja o zachowaniu abstynencji od alkoholu w sierpniu stanie się początkiem błogosławionej drogi trzeźwości dla wszystkich rodaków w kraju i poza jego granicami. Bez praktykowania świadomej abstynencji przez wielu Polaków nie będzie trzeźwej Polski.

VIII. Intencje na aktualny tydzień (w odrębnym załączniku)