PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH

10.08.2019

I. Podziękowania
1. Dziękujemy osobom, które posprzątały Kościół i teren przed Kościołem na dzisiejszą niedzielę
2. Dziękujemy za modlitwę w intencji ks. Leszka o zdrowie i prosimy o dalsza pamięć.
II. Wspomnienia, uroczystości i święta:
1. Środa – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męczennika (wsp. obow.)
2. Czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
3. Piątek – Św. Stefana Węgierskiego (wspomnienie)
4. Sobota – Św. Jacka, prezb. (wsp. obow.)
III. Porządek i przebieg nabożeństw:
1. W niedzielę wieczorna Msza św. o 20.00 a nie o 18.00. Pozostałe Msze św. bez zmian
2. W czwartek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP porządek świąteczny (jak w niedzielę). Jest to uroczystość obowiązująca. W tym dniu błogosławieństwo ziół i kwiatów (prosimy o przyniesienie)
3. W pozostałe dni porządek nabożeństw wakacyjny
4. Przed każdą Mszą św. lub nabożeństwem możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty
IV. Taca remontowa
Za tydzień 3 niedziela miesiąca taca przeznaczona na cele remontowe. Z góry dziękujemy za złożone ofiary.
V. Kancelaria
1. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko w sobotę od godziny 9.00-10.00 ze względu na przypadająca w czwartek uroczystość.
2. W sprawach pilnych prosimy przychodzić po Mszach świętych.
VI. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego (do nabycia płyty z pieśniami religijnymi i patriotycznymi), Niedzieli
VII. Jabłów Uroczysta Msza Św.
24 sierpnia w Kościele filialnym w Jabłowie uroczysta Msza Św. ku czci patronki Kościoła NMP Częstochowskiej. Zachęcamy do tradycyjnej pielgrzymki do Jabłowa, wyjście z pod kościoła o godzinie 14.30. O godzinie 15.30 Eucharystia, po niej festyn.
VIII. Zachęta do abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu
VIII. Intencje na aktualny tydzień (w odrębnym załączniku)
IX. Warsztaty komunikacji małżeńskiej (dodatkowy załącznik)