Ogłoszenia 28.01.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /28 STYCZNIA 2024/

 

1.    Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na wsparcie dla Katedry Świdnickiej. Jeden raz w roku jesteśmy poproszeni do wsparcia najważniejszego kościoła w naszej diecezji.

2.    Dzisiaj kończą się tegoroczne ferie zimowe. Z tego względu od jutra powracamy do poprzedniego porządku Mszy Św. w tygodniu czyli o godz. 8 i 17. Nadal sprawowane są w kaplicy na plebanii.

3.    We wtorek Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy.

4.    W środę wspominamy św. Jana Bosko, prezbitera. Po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym  dniu przypada także 15 rocznica sakry biskupiej bpa Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego. Osobę Księdza Biskupa, zwłaszcza w tym dniu, polecamy modlitwie wszystkich diecezjan.

5.    W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.    W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem MB Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 8 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 15 w Jabłowie. Na każdej Mszy św. poświecenie świec. Na Mszy o godz. 17 poświecenie świec dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej. Ks. Biskup Marek Mendyk prosi aby tak jak każdego roku w tym dniu wesprzeć ofiarami na tacę zakony kontemplacyjne – siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śl.

7.     W piątek i sobotę przed południem kapłan odwiedzi chorych z komunią świętą.

8.    W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Dlatego po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

9.    W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.

10.         W ostatnim czasie otrzymaliśmy rachunek za dzierżawę zbiorników gazu do ogrzewania kościoła. Opiewa on na sumę prawie 1500 zł. Zwykle poposilibyśmy was o wsparcie tej płatności. Jednak tym razem jeden z naszych parafian anonimowo postanowił złożyć ofiarę za całość tej płatności. Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni i gorąco dziękujemy tej osobie za tak wspaniały gest życzliwości. 

11.         Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.

12.         Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.