Ogłoszenia 27.08.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
21 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /27 SIERPNIA 2023/

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią z wakacyjnym porządkiem Mszy św. Od następnej niedzieli wracamy do przedwakacyjnych godzin sprawowania Eucharystii czyli o godz. 8 00 , 11 00 , 12 30 i 17 00 w kościele parafialnym oraz o godz. 9 30 w Jabłowie.
 2. Jutro wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 3. We wtorek wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Od piątku 1 września Msze św. w tygodniu powracają do przedwakacyjnego porządku czyli o godz. 8 00 w kaplicy na plebanii i o 17 00 w kościele parafialnym.
 7. W piątek serdecznie zachęcamy do rozpoczęcia praktyki 9 Pierwszych Piątków miesiąca. Aby ją spełnić należy w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. i przystąpić do komunii św. Osoby niebędące w stanie łaski uświęcającej zapraszamy w tym dniu od godz. 16:30 do skorzystania ze spowiedzi. Po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. Po wakacyjnej przerwie powracamy do odwiedzin chorych. Odwiedziny będą miały miejsce w najbliższą sobotę przed południem.
 9. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 16 15 Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu sercu Maryi. Zachęcamy do udziału. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 10. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 11. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła, a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.