Ogłoszenia 26.03.2023

5 Niedziela WIELKIEGO POSTU /26 marca 2023/

1. Rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Serdecznie witamy Ks. Roberta Begierskiego – proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Dzisiaj nauki wg niedzielnego porządku Mszy świętych. Jutro i we wtorek nauki dla dorosłych w kościele parafialnym na Mszach o godz. 8 i 17 oraz w Jabłowie o godz.
  2. Klasy 0-3 Szkoły Podstawowej będą miały nauki o godz. 9:30, zaś klasy 4-8 o godz. 10:30. Środa to także dzień spowiedzi. Program w tym dniu będzie następujący. Rano spowiedź dla dorosłych od godz. 7:30 do 8. Następnie Msza Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8. Szkoła Podstawowa spotyka się na Mszy św. z nauką o godz. 9:30. Po południu spowiedź w Jabłowie od godz. 14:30 do 15 i Msza św. z nauką. W Gorcach spowiedź po południu od godz. 16 do 17 i Msza św. z nauką. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach. Wszystkie spotkania rekolekcyjne będą odbywały się w kościele. Do kaplicy powrócimy od czwartku.
  3. Ofiary składane od poniedziałku do środy będą przeznaczone na budowę kościoła Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Celem budowy tej świątyni jest utworzenie w naszej diecezji Centrum Bożego Miłosierdzia i modlitwy o pokój. Prace związane z budową tego miejsca są już zaawansowane. Jednak potrzeba jeszcze wsparcia dla parafialnej wspólnoty, na której czele stoi Ks. Robert – nasz Rekolekcjonista.
  4. Także dzisiaj – wyjątkowo na godz. 16.15 – zapraszamy do kościoła na Gorzkie Żale.
  5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16 do Mszy wieczornej.
  6. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Sprawowana będzie wraz z Mszą wieczorną w kościele parafialnym.
  7. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
  8. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Dlatego po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
  9. Odwiedziny chorych w tym miesiącu odbędą się w Wielki Piątek przed południem.
  10. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
  11. Także za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  12. W następną niedzielę zorganizujemy zbiórkę ofiar do puszek na dekorację kwiatową Bożego Grobu oraz ołtarza.
  13. Nadal dostępne są w zakrystii świece na stół wielkanocny. Małe w cenie 10 zł i duże po 20 zł.
  14. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.