Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Jest to najświętszy czas, w całym kościele powszechnym. W Wielki Czwartek liturgia będzie miała miejsce o godz. 18:00. Po zakończonej liturgii adoracja przy ołtarzu adoracji w kościele parafialnym do godz. 21:00.

Po zakończonej wieczornej liturgii będzie jeszcze okazja do spowiedzi.

Wielki Piątek

W piątek rano od godz. 9 do rozpoczęcia liturgii Wielkiego Piątku ciąg dalszy adoracji.

Na godz. 15:00 zapraszamy do kościoła na Drogę Krzyżową.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja w Bożym Grobie po zakończonej liturgii do godz. 21:00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża tradycyjnie będą przekazane na renowację Bożego Grobu w Jerozolimie.

Po zakończonej wieczornej liturgii będzie jeszcze okazja do spowiedzi.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.

Wielka Sobota

W Wielką Sobotę adoracja od godz. 9:00 do 20:00 .

Świecenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 9:30 , 10:00, 10:30 , 11:00, 11:30 i 12:00 zaś w Jabłowie o godz. 11:00. W czasie poświęcania pokarmów będą zbierane ofiary, które za pośrednictwem Caritas będą przekazane na pomoc najuboższym w naszej diecezji. Następnie o godz. 20:30 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpocznie się ona przy wejściu do kościoła gdzie zgromadzimy się wokół ogniska. Po zakończonej liturgii udamy się z procesją rezurekcyjną wokół kościoła.