Ogłoszenia 22.01.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /22 STYCZNIA 2023/

 1. We wtorek wspominamy św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 2. W środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 4. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę wspominamy św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 6. Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do soboty/ zarówno o godz. 8 jak i o 17 są sprawowane w kaplicy na plebanii. Dzięki temu w cieplejszych warunkach możemy uczestniczyć we Mszach Św.
 7. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu pół godziny przed Mszą popołudniową do wspólnej modlitwy.
 8. W ubiegłym tygodniu zbieraliśmy ofiary na zapłatę za ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii, a także za dzierżawę dwóch zbiorników gazu do ogrzewania kościoła. Udało się zebrać 300 zł. Wciąż potrzebujemy 3600 zł. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do tej zbiórki to koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasze ofiary na ten cel. Serdecznie dziękujemy za życzliwość.
 9. Ofiary składane do puszek w następną niedzielę przeznaczone zostaną na wsparcie remontu Katedry Świdnickiej. Jak pamiętamy otrzymała ona w 2020 roku dofinansowanie w wysokości ok. 17 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jednak całkowita wartość projektu wyniosła około 20 mln zł. Kolejny raz wszystkie parafie w diecezji zostały poproszone o wsparcie tej inwestycji. Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc.
 10. Informacja dla osób, które w najbliższym czasie planują zawarcie Ślubu kościelnego, a nie mają jeszcze zrobionych Nauk Przedmałżeńskich. Najbliższy kurs odbędzie się w parafii Niepokalanego Poczęcia na Piaskowej Górze w Wałbrzychu. Rozpoczęcie 25 lutego o godz. 17 Mszą Świętą w kościele.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł za egzemplarz.