Ogłoszenia 02.04.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA /2 KWIETNIA 2023/

 1. Dzisiaj na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.
 2. Również dzisiaj, przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii od godz. 9 do 12.
 3. Dzień dzisiejszy to także 18 rocznica odejścia do Pana naszego świętego Rodaka Jana Pawła II. Kościół w naszej Ojczyźnie zachęca aby dzisiaj odbyły się spotkania wokół osoby Jana Pawła II. Odpowiadając na to wezwanie zapraszamy dzisiaj po Mszy wieczornej do naszego kościoła parafialnego na Spotkanie Różańcowe ze Św. Janem Pawłem II. Po odmówieniu Różańca ucałowanie relikwii Jana Pawła II. Gorąco zachęcamy do udziału.
 4. Msze św. w tym tygodniu do środy włącznie będą sprawowane o godz. 8 i 17.
 5. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na dekorację kwiatową Bożego Grobu oraz ołtarza w naszym kościele.
 7. W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Jest to najświętszy czas, w całym kościele powszechnym. W Wielki Czwartek liturgia będzie miała miejsce o godz. 18. Po zakończonej liturgii adoracja przy ołtarzu adoracji w kościele parafialnym do godz. 21.
 8. W piątek rano od godz. 9 do rozpoczęcia liturgii Wielkiego Piątku ciąg dalszy adoracji.
 9. Na godz. 15 zapraszamy do kościoła na Drogę Krzyżową.
 10. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. Adoracja w Bożym Grobie po zakończonej liturgii do godz. 21. Ofiary składane podczas adoracji krzyża tradycyjnie będą przekazane na renowację Bożego Grobu w Jerozolimie.
 11. W Wielki Czwartek i Piątek po zakończonej wieczornej liturgii będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
 12. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.
 13. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 9 do 20 00 .
 14. Świecenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 9 30 , 10, 10 30 , 11, 11 30 i 12 zaś w Jabłowie o godz. 11. W czasie poświęcania pokarmów będą zbierane ofiary, które za pośrednictwem Caritas będą przekazane na pomoc najuboższym w naszej diecezji. Następnie o godz. 20 30 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpocznie się ona przy wejściu do kościoła gdzie zgromadzimy się wokół ogniska. Po zakończonej liturgii udamy się z procesją rezurekcyjną wokół kościoła.
 15. W Wielkanoc porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 8, 11 i 17 00 w kościele parafialnym oraz w Jabłowie o godz. 9 30 . Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 12 30 . Ofiary składane w Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby WSD w Świdnicy.
 16. Odwiedziny chorych w ich domach w Wielki Piątek przed południem. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii do czwartku włącznie.
 17. Pozostała niewielka ilość świec na stół wielkanocny. Są one do nabycia w zakrystii. Małe w cenie 10 zł i duże po 20 zł.
 18. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 19. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.