Wyjazd na Jasną Górę – 20 maja

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje podobnie jak to było w latach ubiegłych wyjazd na Ogólnopolski Kongres Odnowy w Duchu Świętym, który odbędzie się na Jasnej Górze.

Zapisy na wyjazd na Kongres prowadzi p. Regina Kłosowska.

Data : 20 maja 2023
Koszt : 75zł
Wyjazd : godz. 4:00 z przed kościoła

Pierwszy Kongres odbył się w 1983 roku i zgromadził wszystkich odpowiedzialnych za wspólnoty charyzmatyczne w Polsce. Najbliższy Kongres Odnowy jest jubileuszem 40 lat Czuwań na Jasnej Górze, rozpocząć pod hasłem: „Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła i zwiastuje Twoje potężne czyny” (Ps 145,4). 

Novum tegorocznego kongresu będzie Strefa Dzieci / Strefa Młodych / Strefa Rodzin zlokalizowana podczas sobotniego spotkania na błoniach jasnogórskich. W trakcie kongresu usłyszymy świadectwa. Zatem zapraszamy także młodych.

Głównymi gośćmi kongresu będą charyzmatyczni misjonarze z Malezji: Jude Antoine z żoną oraz ich córki Lavinia i Alicia, są oni pięknym przykładem tego, jak wygląda głoszenie Ewangelii pokoleniom. Te młode dziewczyny w ciągu kilku lat, i to w okresie pandemii, dotarły do 30 krajów, gdzie w mocy Ducha Świętego głosiły i inicjowały kolejne miejsca formacji młodych. Wierzymy, że czas dziękczynienia na tegorocznym kongresie będzie dla nas miejscem inspiracji i nowego ożywienia we wspólnotach. Nie może Ciebie zabraknąć!

Plan spotkania:

Sobota (20.05.2023)
9:30 – zawiązanie wspólnoty, uwielbienie
10:00 – konferencja: ,,Pełni Ducha wczoraj i dziś” – ks. Artur Potrapeluk, Przewodniczący KZK
10:30 – konferencja: Jude Antoine
12:00 – Eucharystia – homilia Abp Adrian Galbas
13:30 – obiad
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:15 – 16:45 – konferencja: Jude Antoine wraz z rodziną
16:45 – modlitwa o wylanie Ducha Świętego