Ogłoszenia 06.01.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO /6 STYCZNIA 2021/

  1. Dzisiaj Msze św. o godz. 8, 11 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 9:30 w Jabłowie. Nie ma dzisiaj Mszy o godz. 12:30. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Polskich Misjonarzy. Obecnie 1800 polskich misjonarzy i misjonarek posługuje w 99 krajach misyjnych. Misjonarze nie tylko głoszą Ewangelię i formują wspólnoty wiary, ale także pełnią dzieła miłosierdzia. Udręczonym głodem, ubóstwem i chorobami niosą nadzieję, pociechę i bezinteresowną pomoc. Udzielają schronienia i wsparcia cierpiącym. By mogli skutecznie służyć ubogim i cierpiącym, potrzebują naszego zaangażowania materialnego. W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy oraz tych, którzy wkrótce wyruszą na misyjne szlaki, składamy serdeczne podziękowanie za składane dzisiaj ofiary.
  2. Zaraz po ogłoszeniach poświecenie kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania litery: C+M+B oraz aktualny rok. Litery te, oznaczają błogosławieństwo: „Christus mansionem benedicat” co znaczy: Niech Chrystus błogosławi mieszkanie! Zaś spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy. Dziękujemy za dobrowolne ofiary składane przy okazji nabywania Kredy i Kadzidła.
  3. W sobotę po Mszy o godz. 15 w kaplicy na plebanii zmiana Tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
  4. Przypominamy, że od stycznia 2022 sobotnia Msza św. wieczorna nie jest już Mszą niedzielną. Jeżeli chcemy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii to zapraszamy na którąś z Mszy w niedzielę.
  5. Jeszcze tylko jutro i w sobotę odbywa się wizyta duszpasterska w domach rodzin, które nas zaprosiły. Jutro wizyta rozpocznie się o godz. 16 zaś w sobotę w Jabłowie o godz. 10. Bardzo prosimy o obecność wszystkich domowników.
  6. Przypominamy, że Msza św. wieczorna w tygodniu sprawowana jest o godz. 15 w kaplicy na plebanii. Ta godzina obowiązuje do 21 stycznia br.
  7. W następnym tygodniu zapraszamy do kościoła na spotkania kolędowe tych parafian, którzy nie zdecydowali się na zaproszenie nas do swoich domów. Specjalna Msza św. będzie sprawowana o godz. 18. Szczegóły związane z tym
    rodzajem kolędy można znaleźć z tyłu kościoła na specjalnie przygotowanych kartkach informacyjnych.