Ogłoszenia 02.01.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM /2 STYCZNIA 2021/

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. o godz. 8, 11 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 9:30 w Jabłowie. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 12:30. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczone są na Polskich Misjonarzy. Obecnie 1800 polskich misjonarzy i misjonarek posługuje w 99 krajach misyjnych. Misjonarze nie tylko głoszą Ewangelię i formują wspólnoty wiary, ale także pełnią dzieła miłosierdzia. Udręczonym głodem, ubóstwem i chorobami niosą nadzieję, pociechę i bezinteresowną pomoc. Udzielają schronienia i wsparcia cierpiącym. By mogli skutecznie służyć ubogim i cierpiącym, potrzebują naszego zaangażowania materialnego. W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy oraz tych, którzy wkrótce wyruszą na misyjne szlaki, składamy serdeczne podziękowanie za składane w czwartek ofiary.
  3. W sobotę po Mszy o godz. 15 zmiana Tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
  4. W tym tygodniu odbędzie się wizyta duszpasterska w domach rodzin, które nas zaprosiły wypełniając i wrzucając zaproszenia do skrzynek w prezbiterium. Otrzymaliśmy 121 zaproszeń, więc w tym tygodniu odwiedzimy wszystkich
    zainteresowanych. Wizyta będzie rozpoczynała się o godz. 16 i będzie trwała do około godz. 18. Bardzo prosimy o obecność wszystkich domowników.
  5. Ze względu na wizyty kapłanów w domach Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 15, a nie tak jak dotychczas o godz. 17. Ta zmiana będzie obowiązywała do piątku 21 stycznia br.
  6. W następnym tygodniu będziemy zapraszać do kościoła na spotkania kolędowe tych parafian, którzy nie zdecydowali się na zaproszenie nas do swoich domów. Specjalna Msza św. będzie sprawowana o godz. 18. Szczegóły związane z tym rodzajem kolędy można znaleźć z tyłu kościoła na specjalnie przygotowanych kartkach informacyjnych.
  7. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę w cenie 8 zł za egzemplarz.