Ogłoszenia 12.09.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /12 WRZEŚNIA 2021/

 1. Dzisiaj wielkie wydarzenie dla całej naszej Ojczyzny. Msza beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystość będzie sprawowana o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wydarzenie transmitować będą na żywo wszystkie najważniejsze stacje telewizyjne. Zapraszamy do oglądania.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada także pierwsza rocznica ingresu do katedry świdnickiej biskupa Marka Mendyka. Zachęcamy do modlitwy w intencji Pasterza naszej diecezji.
 3. Ze względu na pandemię w ubiegłym roku szkolnym nie odbyło się Bierzmowanie. Dlatego w tym roku dwa roczniki przystąpią do tego sakramentu. Spotkanie organizacyjne dla pierwszego z nich czyli uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12:30 w kościele parafialnym. Zaś spotkanie dla uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej odbędzie się za tydzień także po Mszy Św. o godz. 12:30. Obecność obowiązkowa.
 4. Od ubiegłej środy trwa Jerycho Różańcowe i Nowenna przed uroczystością MB Bolesnej – patronki Wałbrzycha. Jak co roku także nasza parafia włącza się w to wyjątkowe wydarzenie. W poniedziałek na godz. 20 zapraszamy do Sanktuarium MB Bolesnej w Wałbrzychu na Mszę św. oraz nabożeństwo prowadzone przez przedstawicieli naszej parafii.
 5. Także w poniedziałek wspominamy św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 6. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy w tym dniu do udziału we Mszy Św.
 7. W środę obchodzimy główne wałbrzyskie uroczystości ku czci MB Bolesnej. Suma odpustowa o godz. 18 w kościele pw. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Po zakończonej Eucharystii procesja z cudowną figurą do sanktuarium MB Bolesnej. Serdecznie zachęcamy do udziału.
 8. W naszym kościele w środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 9. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wspominamy także świętych Korneliusza /papieża/ oraz Cypriana /biskupa/
 10. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 11. W sobotę święto Św. Stanisława Kostki , patrona Polski.
 12. Codziennie w tygodniu odmawiamy Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 13. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 14. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 10 do 10:30 oraz od godz. 15:30 do 16.
 15. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Można to uczynić w piątek do godz. 10.
 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodnik Niedziela ze specjalnym 24 stronicowym dodatkiem na beatyfikację w cenie 6 zł za egzemplarz.