Ogłoszenia 05.09.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
23 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /5 WRZEŚNIA 2021/

 1. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do przedwakacyjnych godzin sprawowania Eucharystii czyli o godz. 8 00 , 11 00 , 12 30 i 17 00 w kościele parafialnym oraz o godz. 9 30 w Jabłowie.
 2. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 3. W środę obchodzimy święto Narodzenia NMP. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Ze względu na pandemię w tym roku nie odbyło się Bierzmowanie. Dlatego w przyszłym roku dwa roczniki przystąpią do tego sakramentu. Spotkanie organizacyjne dla pierwszego z tych roczników czyli uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:30 w kościele parafialnym. Obecność
  obowiązkowa.
 7. Po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do codziennego odmawiania Różańca prowadzonego przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 8. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 9. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 10 do 10:30 oraz od godz. 15:30 do 16.
 10. Od kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła dzisiejszą niedzielę „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Zebrane dzisiaj do puszek fundusze zostaną przeznaczone na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na ten apel.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Można to uczynić w piątek do godz. 10.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł za egzemplarz. Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej redakcja „Gościa Niedzielnego” przygotowała drugi numer „Gościa Extra”. Pierwszy ukazał się w marcu, a jego bohaterem był św. Józef, patron roku 2021. Drugie wydanie zostało w całości poświęcone nowym błogosławionym – Prymasowi Tysiąclecia i założycielce Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża oraz Zakładu dla Niewidomych w Laskach. Cena tej publikacji to 10 zł za egzemplarz.