Ogłoszenia 24.05.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIE. ROK A

24.05.2020

I. PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za: posprzątanie i dezynfekcję Kościoła, indywidualne nawiedzanie Kościoła, finansowe wspieranie parafii, za ofiary złożone dzisiaj na cele remontowo-gospodarcze.

II. NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest jednocześnie odpustem w naszej parafii. Codziennie po Mszy świętej modlitwa do Ducha Świętego.

III. CZUWANIE W WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
W sobotę 30 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego o godzinie 20.00 czuwanie modlitewne Wspólnoty w Duchu Świętym z naszej parafii oraz przedstawicieli Ruchu Światło-Życie z naszej diecezji.

IV. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Za tydzień w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest zarazem odpustem w naszej parafii. Homilie odpustowe będzie głosił ks. Przemysław Pojasek. Mszy św. o 12.30 przewodniczyć będzie ks. dziekan Wiesław Rusin

V. TRANSMISJE EUCHARYSTII Z NASZEJ PARAFII
Niedziela o 11.00 i za tydzień z okazji odpustu dodatkowo o 12.30; Czwartek o 17.00

VII. ZMIANA OGRANICZEŃ LICZBY WIERNYCH NA NABOŻEŃSTWACH: 1 osoba na 10 m 2 .
– W naszym kościele jest to łącznie ok 60 osób z chórem i przedsionkiem. Na filii w Jabłowie ok 20 osób. Prosimy zachować odpowiednią odległość. Nie dotyczy to rodzin. Prosimy o zakrywanie ust i nosa.
– Pozostałych wiernych zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach przez pośrednictwo mediów szczególnie transmitowanych przez naszą parafię i duchowe przyjmowanie Komunii. Dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii i święta nakazane w niedzielę rozszerzona jest na wszystkich wiernych. PROSIMY JEDNAK, ABY ZBYT ŁATWO NIE DYSPENSOWĆ SIĘ Z KORZYSTANIA Z SAKRAMENTÓW SZCZEGÓLNIE EUCHARYSTII I SAKRAMENTU SPOWIEDZI.

VIII. ZACHĘTA DO INDYWIDUALNEGO NAWIEDZANIA KOŚCIOŁA, ADORACJI
1) Kościół jest otwarty codziennie od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
2) Wystawienie Najświętszy Sakramentu po Mszy św. porannej do 9.30 i wieczornej do 18.30

IX.SPOWIEDŹ
1) W czasie Adoracji jak również przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty
2) Do spowiedzi można umawiać się telefonicznie (533535423).

X. NABOŻEŃSTWA MAJOWE.
Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. Po nabożeństwie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18.30. W niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 16.45. Do soboty 30 maja nabożeństwo majowe po nowennie do Ducha Świętego

XI. STRONA NASZEJ PARAFII
Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i portalu Facebook.