Ogłoszenia 19.07.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
16 NIEDZIELA ZWYKŁA. ROK A

19.07.2020

I. PODZIĘKOWANIA.
Za przygotowanie Kościoła: posprzątanie, dezynfekcję, kwiaty. Za ofiary złożone na w ubiegłym tygodniu na cele remontowo-gospodarcze. Zapraszamy panie do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00. Kwiaty do strojenia kościoła prosimy przynosić do piątku do południa.

II. WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH.
W wakacje jest odprawiana 1 Msza św. dziennie tylko wieczorem o godzinie 17.00. Wyjątkiem jest piątek, kiedy będą odprawione dwie Eucharystie o 8.00 i 17.00. Intencje Mszy Świętych, zamówionych na godzinę 8.00 i 19.00 oraz na 15.00 w piątek, przeniesione są na godzinę 17.00. W Niedziele wakacyjne Msza św. wieczorem o godzinie 20.00 zamiast 17.00.

III. MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. JANA PAWŁA II – PONIEDZIAŁEK PO MSZY ŚW.

IV. MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. OJCA PIO – WTOREK PO MSZY ŚW.

V. NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – ŚRODA 16.45


VI. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – CZWARTEK PO MSZY ŚWIĘTEJ (OK.
30 MINUT)

VII. DROGA KRZYŻOWA – PIĄTEK PO MSZY ŚW. PORANNEJ

VIII. POŚWIĘCENIE POJAZDÓW
W sobotę 25 lipca z okazji tradycyjnego wspomnienia św. Krzysztofa, poświęcenie kierowców i pojazdów mechanicznych po Mszy św. wieczornej.

IX. SPOWIEDŹ
Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.

X. KANCELARIA
Kancelaria czynna w środę od 18.00 do 19.0 i w sobotę od 9.00 do 10.00. W sprawach pilnych prosimy umawiać się telefonicznie lub przyjść po Mszy św.

XI. STRONA I PROFIL PORTALU FACEBOOK NASZEJ PARAFII
Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i profilu portalu Facebook naszej parafii.

XII. PRASA KATOLICKA.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

XIII. PIELGRZYMKA DUCHOWEGO UCZESTNICTWA NA JASNĄ GÓRĘ
Komunikat biskupa
W naszej parafii duchowa pielgrzymka codziennie od 31 lipca do 9 sierpnia po wieczornej Mszy św. 5 sierpnia w środę udamy się do Kościoła Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Rozpoczęcie o 18.00 Mszą św.

Drodzy Pielgrzymi, drodzy bracia i siostry!
Zbliża się czas pielgrzymek. Obecna sytuacja pandemii zmusza nas w tym roku do zmiany formy naszego pielgrzymowania na Jasną Górę. W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie pielgrzymów, po konsultacjach z Głównym Przewodnikiem, postanowiliśmy, że XVII Piesza Pielgrzymka Świdnicka będzie miała ograniczony charakter.
W związku z tym, że nie ma możliwości, abyśmy wszyscy – tak licznie jak w latach ubiegłych – wyruszyli na pielgrzymkowy szlak, dlatego zwracam się z zaproszeniem do udziału w Grupie Duchowego Uczestnictwa.
W naszym imieniu na Jasną Górę udadzą się tylko przedstawiciele księży przewodników oraz zabezpieczający trasę porządkowi. W piątek, 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej wyruszą oni na pielgrzymi szlak. Poniosą na pątniczym szlaku do stóp Jasnogórskiej Pani wszystkie nasze intencje.
Tych zaś, którzy w tym roku pozostaną, tworząc Grupę Duchowego Uczestnictwa zachęcam, aby w wyznaczone dni, w różnych miejscach naszej diecezji, każdego dnia we wskazanych kościołach, byśmy razem uczestniczyli we Mszy Świętej i wieczornym Apelu według grup pielgrzymkowych.

Ufam, że w niedzielę 9 sierpnia, będziemy mogli dołączyć w pielgrzymce autokarowej do naszych pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze i razem z nimi uczestniczyć we Mszy Świętej o godz.9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu.
Wszystkich – zarówno tych, którzy udadzą się w drogę, jak i duchowych uczestników pielgrzymki, którzy tworząc tzw. Grupę VII – otaczam serdeczną modlitwą i z serca błogosławię.

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki

Dzień 6:
5 sierpnia (śr): Wałbrzych, kolegiata Św. Aniołów Stróżów, godz. 18. Msza św. i Apel.
(dla grupy 6 – Rejon Wałbrzycha, Boguszowa – Gorc, Głuszycy) – przewodniczy bp Ignacy

Jasna Góra, Kaplica Cudownego Obrazu, godz. 21. Apel i czuwanie do godz. 24.00

Dzień 10:
9 sierpnia: Jasna Góra Szczyt, godz. 7. Powitanie pielgrzymów
Jasna Góra Kaplica Cudownego Obrazu, godz. 9.30 Msza Św.