Ogłoszenia 19.04.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. ROK A
19.04.2020

I. PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za: posprzątanie Kościoła, uczestnictwo w transmisjach internetowych, indywidualne nawiedzanie Kościoła, finansowe wspieranie parafii

II. 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. MOŻLIWOŚĆ ODPUSTU

III. CZWARTEK (23.04): UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BPA I MĘCZ. GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

IV. TRANSMISJE EUCHARYSTII Z NASZEJ PARAFII
Niedziela o 11.00
Czwartek o 17.00

V. ZMIANA OGRANICZEŃ LICZBY WIERNYCH NA NABOŻEŃSTWACH: 1 osoba na 15 m 2 .
– Od poniedziałku 20 kwietnia limit osób w miejscach kultu religijnego to 1 osoba na 15m2 !!! W naszym kościele jest to łącznie ok 40 osób z chórem i przedsionkiem. Prosimy zachować odpowiednią odległość. Nie dotyczy to rodzin.
– Pozostałych wiernych zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach przez pośrednictwo mediów (tv, radia, internet) i duchowe przyjmowanie Komunii Św.
– Dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii i święta nakazane w niedzielę rozszerzona jest na wszystkich wiernych. PROSIMY JEDNAK, ABY ZBYT ŁATWO NIE DYSPENSOWAĆ SIĘ Z KORZYSTANIA Z SAKRAMENTÓW SZCZEGÓLNIE EUCHARYSTII I SAKRAMENTU SPOWIEDZI.

VI. ZACHĘTA DO INDYWIDUALNEGO NAWIEDZANIA KOŚCIOŁA, ADORACJI
1) Zachęcamy do indywidualnego nawiedzania Kościoła i modlitwy w celu ustania pandemii.
2) Kościół jest otwarty codziennie od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
3) Wystawiony Najświętszy Sakramentu w tygodniu po Mszy św. porannej (do 9.30) i wieczornej (do 18.30)

VII. SPOWIEDŹ
1) W czasie Adoracji jak również przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W konfesjonałach na kratkach umieszczone są folie ochronne.
2) Do spowiedzi można umawiać się telefonicznie (533535423). Zgodnie z aktualnymi zaleceniami spowiedź może odbywać się poza konfesjonałem np. w kancelarii. Należy zachować ostrożności np. odpowiednią odległość. Po spowiedzi można poprosić o Komunię świętą.
3) Praktyka żalu doskonałego dla tych, którzy z bardzo uzasadnionych przyczyn nie mogą przystąpić do sakramentu spowiedzi.

VIII. WIZYTA U CHORYCH
1) Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną na ich wyraźne życzenie
2) Prosimy o wzywanie księdza z posługa sakramentalną szczególnie w niebezpieczeństwie śmierci.

IX. 1 KOMUNIA ŚWIĘTA I BIERZMOWANIE
Decyzję o dacie udzielenia sakramentów 1 Komunii Św. i Bierzmowania zostawiam do czasu ewentualnych wytycznych nowego biskupa naszej diecezji (23 kwietnia objęcie diecezji przez nowego biskupa). Jeżeli zostanie ona pozostawiona proboszczom parafii, to data ta zostanie wyznaczona po
powrocie dzieci do szkoły i konsultacji z rodzicami. Zgodnie z wcześniejszymi inf. Nie do utrzymania jest termin 10 maja. Gdyby się okazało, że powrót do szkoły jest jeszcze bardzo przesunięty, to będę
informował o podjętych w takim wypadku decyzjach. W przypadku Bierzmowania planowanego na 30 maja ks. bp Adam Bałabuch, który ma udzielić tego sakramentu naszej młodzieży, prosił aby jeszcze wstrzymać się od przesuwania tego terminu. Za wszelkie utrudnienia przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

X. STRONA NASZEJ PARAFII
Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i portalu
Facebook. Umieszczane są na nich bieżące informacje, homilie i transmitowane ważniejsze uroczystości.

XI. OFIARY NA PARAFIĘ MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO PARAFIALNE LUB DO PUSZKI Z TYŁU KOŚCIOŁA