Uroczystość Bożego Ciała

W czwartek 30 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00 11:00 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 9:30 w Jabłowie. Msze św. o godz. 9:30 w Jabłowie i o godz. 11 w Gorcach będą połączone z procesją Bożego Ciała. W czasie procesji będzie odprawione Nabożeństwo Majowe. Z tego względu nie będzie w tym dniu Majówki przed Mszą wieczorną.

Bardzo serdecznie prosimy – te same osoby co w ubiegłych latach – o przygotowanie 4 ołtarzy. W związku z tym przepięknym wydarzeniem prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów do sypania w czasie precesji. Zachęcamy także dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian jak i obecnych gości na to wyjątkowe wydarzenie.

Czwartkowa Msza św. o godz. 11 będzie także Rocznicą dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy ich o przyjście na to wydarzenie w strojach komunijnych. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w środę o godz. 17.

Od piątku 31 maja do następnego czwartku Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej wokół kościoła procesja połączona z nabożeństwem majowym lub czerwcowym.

Do czwartku 6 czerwca trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej wokół kościoła procesja połączona z nabożeństwem czerwcowym. W czwartek ze względu na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17 procesja odbędzie się pod koniec Adoracji /ok. 1740/.