Ogłoszenia 31.12.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM /31 GRUDNIA 2023/

 1. W dniu dzisiejszym Uroczysta Msza na zakończenie roku o godz. 17 w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty rok 2023. 
 2. Jutro w Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę oprócz Mszy o godz. 12:30.
 3. We wtorek przypada wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 4. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę oprócz Mszy o godz. 12:30.  Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczone są na Polskich Misjonarzy. Obecnie 1800 polskich misjonarzy i misjonarek posługuje w 99 krajach misyjnych. Udręczonym głodem, ubóstwem i chorobami niosą nadzieję, pociechę i bezinteresowną pomoc. Z góry dziękujemy za wsparcie.
 5. Także w sobotę pod koniec każdej Mszy świętej poświecenie kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania: C+M+B oraz aktualny rok. Litery te, oznaczają błogosławieństwo: „Christus mansionem benedicat” co znaczy: Niech Chrystus błogosławi mieszkanie! Zaś spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy. Dziękujemy za dobrowolne ofiary składane przy okazji nabywania Kredy i Kadzidła. 
 6. W sobotę po Mszy o  godz. 17 zmiana Tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 7. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 8. W następną niedzielę przypada także Chrzest Pański. Na każdej Mszy poświęcenie wody. Po Mszach możliwość zabrania wody do domu. Dlatego prosimy aby zabrać ze sobą pojemnik na poświęconą wodę.
 9. W tym tygodniu odbędzie się wizyta duszpasterska w domach rodzin, które nas zaprosiły wypełniając i wrzucając zaproszenia do skrzynek w prezbiterium. Otrzymaliśmy ok. 220 zaproszeń, co nas bardzo cieszy. Bardzo prosimy o obecność na Kolędzie wszystkich domowników.
 10. Ze względu na wizyty kapłanów w domach Msza św. wieczorna w tym tygodniu będzie sprawowana o godz. 15, a nie tak jak dotychczas o godz. 17.
 11. W następnym tygodniu będziemy zapraszać do kościoła na spotkania kolędowe tych parafian, którzy nie zdecydowali się na zaproszenie nas do swoich domów. Szczegóły związane z tym rodzajem kolędy znajdują się z tyłu kościoła na specjalnie przygotowanych kartkach.
 12. Przypominamy, że Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do soboty/ zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii.  Dzięki temu w cieplejszych warunkach możemy uczestniczyć we Mszy Św.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.