Ogłoszenia 28.04.2024

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA /28 KWIETNIA 2024/

1. Tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu – na prośbę Hospicjum w Wałbrzychu –  dzisiaj przed kościołem kwesta do puszek na kontynuację rehabilitacji dzieci terminalnie i nieuleczalnie chorych. Bardzo prosimy o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.
  2. Jutro wspominamy św. Katarzynę Sieneńską.
  3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Codziennie nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną. Z tego względu w maju nie będzie innych nabożeństw.
  4. Na prośbę parafian Msze św. wieczorne w tygodniu – od maja do października – będą sprawowane o godz. 18, a nie tak jak dotychczas o godz. 17.
  5. W czwartek wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Także w czwartek od godz. 17 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo majowe.
  6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy o godz. 1230.  Ze względu na przypadającą uroczystość w piątek nie obowiązuje post.
  7. W sobotę wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Serdecznie zapraszamy strażaków do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. W tym dniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 18 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
  8. W sobotę przed południem ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w ich domach. Zaś ks. Grzegorz uczyni to w następną sobotę.
  9. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
  10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  11.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.