Ogłoszenia 26.06.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ŚW. TRÓJCY /26 MAJA 2024/

 1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy nasz odpust parafialny. Serdeczne słowa Bóg zapłać składamy Panom za przygotowanie terenu wokół kościoła. Paniom za posprzątanie kościoła oraz plebani. Paniom za upieczenie ciast oraz przygotowanie obiadu dla kapłanów. Ministrantom za ubogacenie liturgii. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego ważnego wydarzenia serdecznie dziękujemy.
 2. W środę wspominamy św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.
 3. Nabożeństwo Majowe do środy o godz. 17:30.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00 11:00 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 9:30 w Jabłowie. Msze św. o godz. 9:30 w Jabłowie i o godz. 11 w Gorcach będą połączone z procesją Bożego Ciała. W czasie procesji będzie odprawione Nabożeństwo Majowe. Z tego względu nie będzie w tym dniu Majówki przed Mszą wieczorną.
 5. Bardzo serdecznie prosimy – te same osoby co w ubiegłych latach – o przygotowanie 4 ołtarzy. W związku z tym przepięknym wydarzeniem prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów do sypania w czasie precesji. Zachęcamy także dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian jak i obecnych gości na to wyjątkowe wydarzenie.
 6. Czwartkowa Msza św. o godz. 11 będzie także Rocznicą dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy ich o przyjście na to wydarzenie w strojach komunijnych. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w środę o godz. 17.
 7. Od piątku do następnego czwartku Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej wokół kościoła procesja połączona z nabożeństwem majowym lub czerwcowym.
 8. W piątek przeżywamy święto Nawiedzenia NMP.
 9. Także w piątek przed południem Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych. Zaś Ks. Grzegorz uczyni to w sobotę.
 10. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Po Mszy o godz. 18 zmiana Tajemnic w Kołach Żywego Różańca. W tym dniu wspominamy św. Justyna, męczennika.
 11. Tak jak w ubiegłym roku od czerwca będziemy odprawiać Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu sercu Maryi. Rozpocznie się ono o godz. 17 15 w kościele parafialnym. Najpierw przedstawiciele Żywego Różańca będą prowadzili Różaniec, a następnie będzie odbywała się 15 minutowa medytacja nad tajemnicami różańcowymi.
 12. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 13. Także w następną niedzielę będziemy przeżywali Święto Dziękczynienia połączone ze zbiórką ofiar do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.