Ogłoszenia 24.03.2024

NIEDZIELA PALMOWA /24 MARCA 2024/

1. Dzisiaj na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.
  2. Msze św. w tym tygodniu do środy włącznie będą sprawowane o godz. 8 i 17.
  3. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. Wzorem ubiegłego roku w dzisiejszą niedzielę zorganizujemy zbiórkę ofiar do puszek na  dekorację kwiatową Bożego Grobu oraz ołtarza w naszym kościele. Zachęcamy do ofiarności.
  5. W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Jest to najświętszy czas, w całym kościele powszechnym. W Wielki Czwartek liturgia będzie miała miejsce o godz. 18. Po zakończonej liturgii adoracja przy ołtarzu adoracji w kościele parafialnym do godz. 21.
  6. W piątek rano od godz. 9 do rozpoczęcia liturgii Wielkiego Piątku ciąg dalszy adoracji.
  7. Na godz. 15 zapraszamy do kościoła na Drogę Krzyżową.
  8. Liturgia Męki Pańskiej  rozpocznie się o godz. 18. Adoracja w Bożym Grobie po zakończonej liturgii do godz. 21. Ofiary składane podczas adoracji krzyża tradycyjnie będą przekazane na renowację Bożego Grobu w Jerozolimie.
  9. W Wielki Czwartek i Piątek po zakończonej wieczornej liturgii będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
  10.   Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.
  11. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 9 do 20.
  12. Świecenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 930, 10, 1030, 11, 1130 i 12 zaś w Jabłowie o godz. 11. W czasie poświęcania pokarmów będą zbierane ofiary, które za pośrednictwem Caritas będą przekazane na pomoc najuboższym w naszej diecezji. Następnie o godz. 2030 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpocznie się ona przy wejściu do kościoła gdzie zgromadzimy się wokół ogniska. Po zakończonej liturgii udamy się z procesją rezurekcyjną wokół kościoła.
  13. W Wielkanoc porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę.
  14. Odwiedziny chorych w ich domach w Wielki Piątek przed południem. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii do czwartku włącznie.
  15. Pozostała niewielka ilość małych świec na stół wielkanocny.  Są one do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł za sztukę.
  16. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.