Ogłoszenia 21.04.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA /21 KWIETNIA 2024/

  1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza czyli Dzień modlitw o powołania. Tradycyjnie ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na potrzeby WSD w Świdnicy. Przyszli kapłani dla naszej diecezji kształcą się w Seminarium we Wrocławiu. Nasza diecezja za jednego kleryka musi wpłacać ok. 4000 zł miesięcznie. Dlatego potrzeby na ten cel są bardzo duże. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i złożone ofiary na ten cel.
  2. We wtorek uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to także dzień imienin naszego księdza Proboszcza. Otoczmy Go naszymi modlitwami.
  3. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypada wtedy także święto św. Marka Ewangelisty i zarazem święto patronalne bp. Marka, Biskupa Świdnickiego. Życząc z racji imienin Dostojnemu Solenizantowi obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona zachęcamy do modlitwy w intencji Pasterza Kościoła Świdnickiego.
  5. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. Tak jak w ubiegłym roku prośbę Hospicjum w Wałbrzychu, za tydzień przed kościołem kwesta do puszek na kontynuację rehabilitacji dzieci terminalnie i nieuleczalnie chorych. Bardzo prosimy o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. 
  7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorje proszone są o wpłatę do ks. Proboszcza drugiej raty za wyjazd w wysokości 250 zł.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za posprzątanie kościoła.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.