Ogłoszenia 19.05.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – ODPUST /19 MAJA 2024/

 1. Tak jak informowaliśmy tydzień temu nasza Parafia przeżywa dzisiaj Odpust Parafialny. To spotkanie chcemy przeżywać jako ważne wydarzenie w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 12 30 , której będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Ks. Prałat Wiesław Brachuc – były Proboszcz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu.
 2. Trwa miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Codziennie nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną. Z tego względu w maju nie ma innych nabożeństw.
 3. Jutro przeżywamy święto NMP Matki Kościoła.
 4. We wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
 5. W czwartek przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 17 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo majowe.
 6. W piątek przeżywamy święto Nawiedzenia NMP.
 7. W ubiegłą niedzielę 33 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiło do Komunii Świętej. Serdecznie dziękujemy rodzicom za dar ołtarza w postaci chodnika do kościoła o wartości 2030 zł.
 8. Zaś w ubiegły czwartek 9 młodych z naszej parafii przyjęło w parafii Trójcy Świętej w Boguszowie Sakrament Bierzmowania.
 9. Parafia Aniołów Stróżów w Wałbrzychu organizuje Pielgrzymkę do  Kalwarii Pacławskiej, Leżajska, Przemyśla, Krakowa-Łagiewnik, Markowej – miejsca męczeństwa błogosławionej Rodziny Ulmów i innych miejsc. Termin wyjazdu: 13-15 czerwca (czwartek – sobota), koszt 850 złotych. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń.
 10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.