Ogłoszenia 18.02.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I  NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU /18 LUTEGO 2024/

  1. Dzisiaj o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
  2. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej. W tym dniu przeżywamy także święto Katedry św. Piotra.
  3. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Droga Krzyżowa oraz Msza wieczorna w Piątek będzie sprawowana w kościele parafialnym.
  4. W następną niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W związku z tym dniem będziemy za tydzień zbierać ofiary na dzieło misyjne AD GENTES. Dzięki środkom finansowym przekazywanym przez Dzieło, misjonarze budują kościoły i kaplice, prowadzą ośrodki zdrowia i szpitale, opiekują się starcami i niepełnosprawnymi w hospicjach i schroniskach, walczą z głodem i niedożywieniem wśród mieszkańców Afryki, Azji i Oceanii. Gorąco prosimy o wsparcie tego dobrego dzieła.
  5. Od Środy Popielcowej jest wystawiona z przodu kościoła skarbona na Jałmużnę Wielkopostną. Jest to akcja, której celem jest konkretna pomoc na rzecz osób chorych i starszych.
  6. Informujemy, że nie ma już miejsc na pielgrzymkę do Medjugorje. Zarezerwowane miejsce mają te osoby, które dostarczyły do ks. Proboszcza wypełnioną kartę wyjazdu oraz zaliczkę.   Wciąż są wolne miejsca na pielgrzymkę objazdową do Rumunii w dniach od 29 czerwca do 06 lipca br. Program pielgrzymki znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Bliższe informacje i zapisy u ks. Grzegorza. 
  7. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł za egzemplarz.