Ogłoszenia 14.01.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /14 STYCZNIA 2024/

  1. W środę zakończyliśmy tegoroczną Wizytę Duszpasterską. Miała ona charakter hybrydowy. W pierwszym tygodniu stycznia odwiedziliśmy 240 rodzin, które nas zaprosiły do swoich domów. Natomiast w ubiegłym tygodniu to my Kapłani zaprosiliśmy was do naszego wspólnego parafialnego Wieczernika. Z naszego zaproszenia do udziału w specjalnych Mszach kolędowych skorzystało 97 rodzin. Bardzo serdecznie dziękujemy za waszą obecność oraz za złożone ofiary.
  2. W środę wspominamy św. Antoniego, opata. Po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
  4. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  5. Od jutra rozpoczynają się ferie zimowe. Z tego względu przez okres ferii Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do soboty/ będą tylko o godz. 17. Nadal są one sprawowane w kaplicy.  Dzięki temu w cieplejszych warunkach możemy uczestniczyć we Mszach Św.
  6. Jak już informowaliśmy tydzień temu na początku każdego roku ubezpieczamy nasze kościoły i plebanię. Koszt tegorocznego ubezpieczenia wynosi 2600 zł. W obecnej trudnej sytuacji finansowej nie jesteśmy w stanie udźwignąć nawet części tej płatności jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Dlatego mocno liczymy dzisiaj na waszą pomoc. Po Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary na ten właśnie cel. Z góry dziękujemy za okazane serce.
  7. Przypominamy, że razem z parafią w Długopolu Górnym pragniemy zorganizować wakacyjną 10-dniową pielgrzymkę do Međugorje  w dniach od 29 lipca do 7 sierpnia. Szczegółowe informacje znajdują się w folderach, które są wystawione na stoliku z tyłu kościoła. Zapisy wraz z zaliczką do 20 marca.
  8. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.