Ogłoszenia 12.05.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE /12 MAJA 2024/

  1. Trwa miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Codziennie nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną. Z tego względu w maju nie ma innych nabożeństw.
  2. Trwamy także w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego czyli przed naszym odpustem parafialnym. Będziemy ją odmawiać bezpośrednio po nabożeństwie Majowym. 
  3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1230 grupa 34 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Sakramentu Komunii Świętej. Polecajmy dzieci oraz ich rodziny naszym modlitwom. 
  4. Od jutra dzieci pierwszokomunijne mają swój tzw. Biały Tydzień. Zapraszamy je wraz z rodzicami codziennie do następnej soboty na godz. 1730 do kościoła na Nabożeństwo Majowe a później na Mszę Św.
  5. We wtorek święto św. Macieja, Apostoła.
  6. W czwartek przeżywamy uroczystość Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.  
  7. Także w czwartek od godz. 17 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo majowe.
  8. W następną niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dla naszej parafii jest to wyjątkowe wydarzenie ponieważ jest to nasz odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na sumę odpustową o godz. 1230, której będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Ks. Prałat Wiesław Brachuc – były Proboszcz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu.
  9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  10.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.