Ogłoszenia 10.03.2024

4 Niedziela WIELKIEGO POSTU /10 marca 2024/

1. Rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.  Serdecznie witamy Ks. Marcina Kalutę – proboszcza parafii w Marciszowie. Dzisiaj nauki wg niedzielnego porządku Mszy świętych. Jutro i we wtorek nauki dla dorosłych w kościele parafialnym na Mszach o godz. 8 i 17 oraz w Jabłowie o godz. 1530. Klasy 0-3 Szkoły Podstawowej będą miały nauki o godz. 930, zaś klasy 4-8 o godz. 1030. Wtorek to także dzień spowiedzi. Rano spowiedź od godz. 730 do 8. Po południu od godz. 16 do 17. W Jabłowie od godz. 15 do 1530. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach. Wszystkie spotkania rekolekcyjne będą odbywały się w kościele. Do kaplicy powrócimy od środy.
  2. Ofiary składane jutro i we wtorek będą przeznaczone na remont kościoła pomocniczego św. Katarzyny w Marciszowie.
  3. Także dzisiaj – wyjątkowo na godz. 1615 – zapraszamy do kościoła na Gorzkie Żale.
  4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16 do Mszy wieczornej.
  5. W piątek o godz. 1630 Droga krzyżowa. Sprawowana będzie wraz z Mszą wieczorną w kościele parafialnym. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
  6. Od soboty rozpoczyna się Nowenna w intencji Ojczyzny.Episkopat Polski zachęca do włączenia się w modlitwę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie miała miejsce w dniach od 16 do 24 marca na zakończenie Mszy wieczornej. Teksty Nowenny będą dostępne na stoliku z tyłu kościoła w dniu jej rozpoczęcia czyli w sobotę 16 marca. Zachęcamy do udziału.
  7. Nadal dostępne są świece na stół wielkanocny. Mamy w tym roku świece małe, średnie oraz duże po 10, 15 i 20 zł. Gorąco zachęcamy do nabywania.
  8. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł za egzemplarz.