Ogłoszenia 07.01.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO /7 STYCZNIA 2024/

  1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego. Z przodu kościoła wystawiona jest poświęcona woda. Można ją zabrać po Mszy do domu. 
  2. Także dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
  3. W tym tygodniu odbędzie się druga forma tegorocznej kolędy. Ci, którzy nie zaprosili nas do swoich domów mogą odbyć kolędę uczestnicząc w specjalnych Mszach kolędowych.  Zapraszamy we wtorek lub środę na godz. 18 do naszego kościoła parafialnego. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą pojemnik z wodą, która w czasie Mszy św. zostanie poświęcona. Następnie zabierzecie ją do waszych domów aby w gronie rodzinnym odprawić „Kolędową Liturgię rodzinną”. Z tyłu kościoła wciąż znajdują się kartki ze szczegółowymi informacjami na temat tej formy kolędy. Z drugiej strony kartek jest miejsce na imię, nazwisko i adres. Jak wiemy w czasie każdej wizyty duszpasterskiej odnotowujemy w kartotece fakt odbycia takiego spotkania. Uczynimy to na podstawie tej wypełnionej kartki, którą prosimy włożyć do koperty i zabrać ze sobą do kościoła na tę specjalną Mszę św. W tej samej kopercie można złożyć ofiarę przeznaczoną na potrzeby Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz naszej Parafii.
  4. Oprócz wtorku i środy Msze św. o godz. 8 i 17. Przypominamy, że Msze zarówno rano jak i po południu są obecnie sprawowane w kaplicy. Wyjątkiem są Msze kolędowe.
  5. Na początku każdego roku ubezpieczamy nasze kościoły i plebanię. Podobnie jest w tym roku. Koszt tegorocznego ubezpieczenia wynosi 2600 zł. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie tego dużego wydatku. W obecnej trudnej sytuacji finansowej nie jesteśmy w stanie udźwignąć nawet części tej płatności jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Dlatego mocno liczymy na waszą pomoc. W związku z tym w następną niedzielę do puszek będziemy zbierali ofiary na ten właśnie cel. Można też złożyć ofiarę na ten cel w kopercie remontowej. Są one wyłożone z tyłu kościoła.  
  6. Wraz z parafią w Długopolu Górnym pragniemy zorganizować wakacyjną 10-dniową pielgrzymkę do Međugorje  w dniach od 29 lipca do 7 sierpnia. Szczegółowe informacje znajdują się w folderach, które są wystawione na stoliku z tyłu kościoła. Zapisy wraz z zaliczką do 20 marca.
  7. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.