Ogłoszenia 05.05.2024

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA /5 MAJA 2024/

1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
  2. Trwa miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Codziennie nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną. Z tego względu w maju nie ma innych nabożeństw.
  3. Przypominamy, że na prośbę parafian Msze św. wieczorne w tygodniu – od maja do października – są sprawowane o godz. 18, a nie tak jak dotychczas o godz. 17.
  4. Jutro święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  5. W środę przeżywamy uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  6. W czwartek od godz. 17 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo majowe.
  7. W piątek rozpoczniemy tradycyjną nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego czyli przed naszym odpustem parafialnym. Będzie się ona odbywała przez 9 dni bezpośrednio po nabożeństwie Majowym. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym duchowym przygotowaniu do naszych parafialnych imienin.
  8. W sobotę o godz. 9 w kościele pierwsza Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i dziadków.
  9. Także w sobotę przed południem ks. Grzegorz odwiedzi swoich chorych w ich domach.
  10. W następną niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1230 grupa 34 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Sakramentu Komunii Świętej.
  11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  12.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.