Ogłoszenie 03.12.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 NIEDZIELA ADWENTU /3 GRUDNIA 2023/

1.    Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.

2.    Także dzisiaj zapraszamy na godz. 11 na Mszę górniczą. Będzie ona sprawowana w intencji członków Stowarzyszenia „Witold” a także wszystkich Górników oraz ich rodzin.

3.    Od dzisiaj w zakrystii do nabycia poświęcone Opłatki Wigilijne. Są już także dostępne świece wigilijne Caritas. Małe w cenie 10 zł oraz duże w cenie 20 zł.

4.    Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 17. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy aby każdego  dnia dzieci przynosiły ze sobą lampiony oraz serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Codziennie będziemy losować 3 serduszka i nagradzać dzieci za dobre uczynki.

5.    W środę wspomnienie św. Mikołaja. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. Każde dziecko otrzyma słodki upominek.

6.    W czwartek wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której będzie czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.

7.    W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Na Mszę św. o godz. 17 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. W czasie Mszy poświęcenie dla nich medalików. Dzieci, które mają już w domach swoje medaliki prosimy, aby przyniosły je w tym dniu do poświęcenia.

8.    W piątek przypada także Godzina Łaski. Jest to jedyna taka godzina w ciągu całego roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina to wyjątkowy prezent dla ludzkości od Niepokalanej Maryi. Ten niezwykły czas rozpoczyna się o godz. 12.00. Dlatego serdecznie zapraszamy o tej porze na modlitwę do kaplicy na plebanii w czasie, której będzie czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.

9.    Za tydzień przeżywamy 24 Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ze zbieranych ofiar kupowana jest żywność, artykuły medyczne, środki czystości, generatory prądotwórcze oraz piecyki do ogrzewania. Oprócz tego podejmowanych jest wiele inicjatyw mających na celu pomoc katolikom za naszą wschodnią granicą.  W 2023 roku zostało już wydane ponad 3 mln złotych. Chcemy włączyć się do tego dzieła dlatego w następną niedzielę po każdej Mszy zbiórka ofiar do puszek na ten cel. Dziękujemy za okazane serce. 

10.         Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.

11.         Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.