Ogłoszenia 29.01.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /29 STYCZNIA 2023/

 1. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na wsparcie remontu Katedry Świdnickiej.
 2. Jutro Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy.
 3. We wtorek wspominamy św. Jana Bosko, prezbitera.
 4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem MB Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 8 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 15 w Jabłowie. Na każdej Mszy św. poświecenie świec. Na Mszy o godz. 17 poświecenie świec dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej. Ks. Biskup Marek Mendyk prosi aby tak jak każdego roku w tym dniu wesprzeć ofiarami na tacę zakony kontemplacyjne – siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śl. Od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Dlatego po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca. W tym dniu przed południem kapłan odwiedzi chorych z komunią świętą.
 8. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 9. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną do wspólnej modlitwy.
 10. Nadal zbieramy ofiary na zapłatę za ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii, a także za dzierżawę dwóch zbiorników gazu do ogrzewania kościoła. Udało się dotychczas zebrać 400 zł. Wciąż potrzebujemy 3500 zł. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do tej zbiórki to koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasze ofiary na ten cel. Serdecznie dziękujemy za życzliwość.
 11. Przypomnienie dla osób, które w najbliższym czasie planują zawarcie Ślubu kościelnego, a nie mają jeszcze zrobionych Nauk Przedmałżeńskich. Najbliższy kurs odbędzie się w parafii Niepokalanego Poczęcia na Piaskowej Górze w Wałbrzychu. Rozpoczęcie 25 lutego o godz. 17 Mszą Świętą w kościele.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł za egzemplarz.