Ogłoszenia 28.05.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – ODPUST /28 MAJA 2023/

 1. Tak jak informowaliśmy tydzień temu nasza Parafia przeżywa dzisiaj Odpust Parafialny oraz Kanoniczną Wizytację Biskupa. Ksiądz Biskup Adam Bałabuch przybywa do nas jako następca Apostołów, aby z nami się modlić, aby doświadczyć naszego zaangażowania w życie religijne. To spotkanie chcemy przeżywać jako ważne wydarzenie w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Przybywa do nas Biskup, jak kiedyś Apostołowie do swoich gmin chrześcijańskich, przybywa jako Pasterz, aby nas umocnić w wierze, aby nam błogosławić.
 2. Kończy się miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Jeszcze tylko do środy nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną.
 3. Jutro przeżywamy święto NMP Matki Kościoła.
 4. W środę przeżywamy święto Nawiedzenia NMP.
 5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Czas szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe. W tym dniu przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 16 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjątkowo w tym dniu pod koniec adoracji nabożeństwo czerwcowe.
 6. W sobotę wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W tym dniu przed południem odwiedziny chorych w ich domach.
 7. W sobotę przypada także Pierwsza Sobota Miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana Tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 8. Tak jak w ubiegłym roku od czerwca będziemy odprawiać Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu sercu Maryi. Rozpocznie się ono o godz. 16 15 w kościele parafialnym. Najpierw przedstawiciele Żywego Różańca będą prowadzili Różaniec, a następnie będzie odbywała się 15 minutowa medytacja nad tajemnicami różańcowymi.
 9. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 10. Także w następną niedzielę będziemy przeżywać Święto Dziękczynienia połączone ze zbiórką ofiar do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 11. Decyzją ks. Bpa Marka Mendyka z dniem 1 czerwca br. zostaje ustanowiony Proboszczem w Gniewkowie nasz wikariusz Ks. Daniel Kapłon. Msza dziękczynna za posługę ks. Daniela będzie sprawowana w najbliższą środę o godz. 17. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 12. Tak jak informowaliśmy tydzień temu z powodu otrzymania kolejnego potężnego rachunku za prąd zostaliśmy zmuszeni prosić was drodzy o pomoc w tej płatności. W dzisiejszą niedzielę zbieramy do puszek ofiary na ten właśnie cel. Liczymy na wasze zrozumienie i wsparcie. Z góry dziękujemy za okazane serce.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.