Ogłoszenia 26.02.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU /26 LUTEGO 2023/

 1. W piątek minął rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Do tej pory wojna pochłonęła setki tysięcy osób, nie tylko żołnierzy, ale również cywilów, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. Miliony osób straciły domy i zostały zmuszone do ucieczki w poszukiwaniu pomocy i bezpiecznego schronienia. Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Tak jak informowaliśmy w Środę Popielcową, po każdej dzisiejszej Mszy Świętej, organizujemy zbiórkę ofiar do puszek, na pomoc ofiarom wojny. Z góry dziękujemy za okazane serce.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
 3. Po feriach powracamy do normalnego sprawowania Mszy Św. w tygodniu, czyli o godz. 8 i 17
 4. Nadal są one sprawowane w kaplicy.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
 6. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Droga Krzyżowa oraz Msza wieczorna w Piątek będzie sprawowana w kościele parafialnym.
 7. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Przed południem odwiedziny chorych. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 8. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 9. Także w następną niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W związku z tym dniem będziemy za tydzień zbierać ofiary na dzieło misyjne AD GENTES. Dzięki środkom finansowym przekazywanym przez Dzieło, misjonarze budują kościoły i kaplice, wyposażają sale katechetyczne i świetlice dla dzieci, kształcą katechistów, prowadzą ośrodki zdrowia i szpitale, opiekują się starcami i niepełnosprawnymi w hospicjach i schroniskach. Wraz z misjonarzami walczy z głodem i niedożywieniem wśród mieszkańców Afryki, Azji i Oceanii. Gorąco prosimy o wsparcie tego dobrego dzieła.
 10. Od Środy Popielcowej jest wystawiona z przodu kościoła skarbona na Jałmużnę Wielkopostną. Jest to akcja charytatywna, której celem jest konkretna pomoc na rzecz osób chorych i starszych.
 11. Nadal zbieramy ofiary na zapłatę za ubezpieczenie oraz dzierżawę zbiorników gazu. Udało się dotychczas zebrać 1650 zł. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową życzliwość.
 12. Przypominamy, że pragniemy zorganizować wakacyjną 11-dniową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 23 lipca do 2 sierpnia. Szczegółowe informacje znajdują się w folderach, które są wystawione na stoliku z tyłu kościoła. Zapisy wraz z zaliczką do 20 marca.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 14. W czasie ostatniej odwilży, spadający śnieg uszkodził dach naszego kościoła. W wyniku uszkodzenia woda przeciekała do wnętrza. Dzięki życzliwości i pomocy Panów: Andrzeja Wróbla, Henryka Hopa, Józefa Janika, Mariana Kościelniaka oraz Romana Felisiaka udało się naprawić uszkodzone pokrycie dachowe. Serdecznie dziękujemy za włożony trud i poświęcony czas na wykonanie tego dzieła.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.