Ogłoszenia 25.06.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
12 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /25 CZERWCA 2023/

 1. Od jutra w naszej parafii rozpocznie posługę nowy wikariusz ks. Grzegorz Kucharski. Polecajmy jego osobę naszym gorącym modlitwom.
 2. Jeszcze tylko do piątku po Mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe.
 3. W środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
 4. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Także w czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo czerwcowe.
 5. Od najbliższej soboty 1 lipca rozpoczynamy porządek wakacyjny liturgii w naszym kościele. W tygodniu będzie tylko Msza Św. o godz. 17. Zaś w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12 30 i 17. Będzie za to dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 19. Ten porządek będzie obowiązywał do końca sierpnia.
 6. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 16 15 Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu sercu Maryi. Najpierw przedstawiciele Żywego Różańca poprowadzą Różaniec, a następnie będzie odbywała się 15 minutowa medytacja nad tajemnicami różańcowymi. Zachęcamy do udziału. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 7. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 8. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 9. W ubiegłą niedzielę po raz drugi zbieraliśmy ofiary na zapłacenie rachunku za prąd. Tym razem udało się zebrać 1700 zł. Gorąco dziękujemy.
 10. W następną niedzielę będziemy zbierali do puszek ofiary na Stolicę Apostolską. W związku z obchodzoną 29 czerwca uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła co roku możemy wesprzeć posługę charytatywną Ojca Świętego. Wyraża ona poczucie przynależności do Kościoła powszechnego oraz miłość i zaufanie do Ojca Świętego. Jest wyrazem wrażliwości na najbardziej potrzebujących, o których troszczy się Papież. Z góry dziękujemy za okazane serce.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Można to uczynić w piątek do godz. 10.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.