Ogłoszenia 24.12.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 NIEDZIELA ADWENTU /24 GRUDNIA 2023/

 1. Dzisiejsza niedziela ma wyjątkowy charakter. Gdyż jest ostatnią niedzielą Adwentu i równocześnie Wigilią Narodzenia Pańskiego. Warto przypomnieć, że odprawiane dzisiaj w nocy Pasterki to nie to samo co udział w niedzielnej Mszy Świętej. Dlatego aby spełnić praktykę udziału w niedzielnej Mszy Św. należy przyjść na którąś z Mszy przedpołudniowych. Msze dzisiaj sprawowane o godz. 8, 11 i 1230 w Gorcach oraz o godz. 930 w Jabłowie. Ze względu na Wieczerze Wigilijne nie będzie dzisiaj Mszy o godz. 17.
 2. Jeżeli ktoś jeszcze nie nabył to w zakrystii są dostępne poświęcone Opłatki Wigilijne. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.  
 3. W nocy udajemy się do kościoła na Pasterkę. Chcąc umożliwić liczniejszy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, Pasterki w kościele parafialnym będą o godz. 22 i 24.  W Jabłowie Pasterka o godz. 22.
 4. Jutro w Pierwszy Dzień świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę oprócz Mszy o godz. 17.
 5. We wtorek przypada drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 8, 11 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 9:30 w Jabłowie. Nie będzie Mszy o godz. 12:30.  Tradycyjnie taca z drugiego dnia świąt przeznaczona będzie na Uczelnie Katolickie.
 6. W środę święto św. Jana Ewangelisty.
 7. W czwartek święto św. Młodzianków, męczenników. Msza św. z tradycyjnym błogosławieniem małych dzieci o godz. 17 w kościele parafialnym. Również w czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 8. W piątek wielka uroczystość dla naszej Parafii. Dokładnie 29 grudnia 1929 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie naszego kościoła parafialnego. Serdecznie zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. o godz. 17.
 9. W sobotę odbędzie się wizyta duszpasterska w Jabłowie u tych rodzin, które nas zaprosiły wypełniając i przekazując zaproszenia. Wizyta rozpocznie się o godz. 10 i będzie trwała do około godz. 15. Bardzo prosimy o obecność wszystkich domowników.
 10. W następną niedzielę Uroczysta Msza na zakończenie roku o godz. 17 w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty rok 2023. 
 11. Od środy, Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do piątku/ zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii.  Dzięki temu w cieplejszych warunkach możemy uczestniczyć we Mszy Św. Wyjątkiem w tym tygodniu będzie piątek o godz. 17 kiedy to Msza św. będzie w kościele.
 12. Przypominamy, że w tym roku Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą ma charakter „hybrydowy”. Pierwszą formą są odwiedziny chętnych parafian w ich domach na pisemne zaproszenie danej rodziny. Z tyłu kościoła wciąż znajdują się kartki z zaproszeniami. Na wypełnione zaproszenia czekamy do wtorku.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła. W sposób szczególny dziękujemy za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej Panom Andrzejowi Wróblowi, Henrykowi Hopa, Józefowi Janikowi, Marianowi Kościelniakowi, Romanowi Felisiakowi oraz Krystianowi Sibirskiemu.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy świąteczne numery tygodników Niedziela  po 12 zł i Gość Niedzielny w cenie 15 zł za egzemplarz.