Ogłoszenia 21.05.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
WNIEBOWSTĄPIENIE PANSKIE /21 MAJA 2023/

 1. Trwa miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Codziennie nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną.
 2. Trwamy także w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego czyli przed naszym odpustem parafialnym. Będziemy ją odmawiać bezpośrednio po nabożeństwie Majowym.
 3. W ubiegłą niedzielę 31 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiło do Komunii Świętej. Serdecznie dziękujemy rodzicom za dar ołtarza w postaci przenośnego nagłośnienia o wartości 2000 zł.
 4. W środę przeżywamy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 5. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo majowe.
 6. W piątek wspominamy św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 7. Chcąc ubogacić nasze parafialne święto wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii serdecznie zaprasza w sobotę na czuwanie modlitewne w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono specjalną Mszą Świętą w sobotę o godz. 20:30. Po niej będziemy czuwać przy wystawionym Najświętszym Sakramencie do godz. 22.
 8. W następną niedzielę nasza Parafia oprócz Odpustu Parafialnego będzie przeżywała także Kanoniczną Wizytację Biskupa. Ksiądz Biskup Adam Bałabuch przybędzie do nas jako następca Apostołów, aby z nami się modlić, aby doświadczyć naszego zaangażowania w życie religijne. Spotkanie z nim rozpocznie się od wizyty na cmentarzu parafialnym w Jabłowie o godz. 9:15. Następnie będzie przewodniczył Mszy w Jabłowie o godz. 9:30 oraz w kościele w Gorcach o godz. 11. O godz. 12:30 młodzieży naszej parafii udzieli Sakramentu Bierzmowania. Zaś o godz. 15 w kaplicy na plebanii spotka się z przedstawicielami grup parafialnych. Wizytację Kanoniczną Biskupa, chcemy przeżywać jako ważne wydarzenie w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Przybywa do nas ks. Biskup, jak kiedyś Apostołowie do swoich gmin chrześcijańskich, przybywa jako Pasterz, aby nas umocnić w wierze, aby nam błogosławić. Serdecznie zapraszamy do tego wyjątkowego spotkania.
 9. Spowiedź dla młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz. 10:00.
 10. Dwa miesiące temu informowaliśmy o otrzymanym przez naszą parafię potężnym rachunku za prąd opiewającym na sumę prawie 15 tys. złotych. Po wielu trudach kilka dni temu udało się go zapłacić. Niestety w tym tygodniu otrzymaliśmy kolejny na sumę ponad 13 tys. złotych. Niestety nie jesteśmy już w stanie sami udźwignąć tej płatności. Dlatego jesteśmy zmuszeni prosić was drodzy o pomoc w tej płatności. Przez najbliższe 3 miesiące w jedną niedzielę w miesiącu będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel. Pierwsza taka zbiórka odbędzie w następną niedzielę. Liczymy na wasze zrozumienie i wsparcie. Z góry dziękujemy za okazane serce.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.