Ogłoszenia 19.02.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
7 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /19 LUTEGO 2023/

 1. Tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Liczba śmiertelnych ofiar przekroczyła już 45 tysięcy. Setki tysięcy ludzi zostały bez dachu nad głową. Mieszkańcy zniszczonych miejscowości cierpią z głodu i zimna. Koczują pod gołym niebem, w namiotach lub zaadaptowanych schronieniach. Cały czas trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. Nasza pomoc ma ogromne znaczenie. Z góry dziękujemy za okazane serce.
 2. Msze św. w tygodniu oprócz Środy Popielcowej – ze względu na okres ferii – są tylko o godz. 17. Nadal są one sprawowane w kaplicy.
 3. Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy w tym dniu będzie następujący: w Kościele parafialnym Msze o godz. 8 i 17 zaś w Jabłowie o godz. 15. W czasie każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły nie jest zwykłym postem. Polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych. Przestrzegać powinni go wszyscy katolicy od 4 roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia. Zaś wstrzemięźliwość oznacza, że wszyscy powyżej 14. roku życia mają powstrzymać się od spożycia mięsa. Przepis ten obowiązuje każdego katolika do końca życia.
 4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
 5. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Szczególnie zachęcamy do licznego udziału dzieci i młodzież. Droga Krzyżowa oraz Msza wieczorna w Piątek będzie sprawowana w kościele parafialnym.
 6. Od przyszłej niedzieli przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
 7. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 8. Od Środy Popielcowej wystawiona będzie z przodu kościoła skarbona na Jałmużnę Wielkopostną. Jest to ekumeniczna akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej i konkretnych ludzi, na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz.
 9. Nadal zbieramy ofiary na zapłatę za ubezpieczenie oraz dzierżawę zbiorników gazu. Udało się dotychczas zebrać 1110 zł. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do tej zbiórki to koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. Serdecznie dziękujemy za życzliwość.
 10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.