Ogłoszenia 17.12.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 NIEDZIELA ADWENTU /17 GRUDNIA 2023/

 1. Rozpoczynamy dzisiaj renowację Misji Świętych. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej  Ks. Arkadiusza Raczyńskiego. W dniu dzisiejszym msze św. z naukami wg porządku niedzielnego. Od jutra do środy Msze z naukami w kościele w Gorcach o godz. 8 i 17, zaś w Jabłowie o godz. 15. W środę dzień spowiedzi. Rano spowiedź od godz. 730 do 8. Po południu spowiedź od godz. 16 do 17. W Jabłowie spowiedź od godz. 1430 do 15. Serdecznie zachęcamy do pełnego udziału w rekolekcjach.
 2. Ofiary składane od poniedziałku do środy będą przeznaczone na prace remontowe w parafii ks. Rekolekcjonisty.
 3. W poniedziałek w naszym kościele odbędzie się szkolny konkurs Kolęd. Uczniowie poszczególnych klas naszej szkoły zaprezentują wybrane kolędy. Następnie komisja konkursowa wyłoni zwycięzców. Początek konkursu o godz. 10. Serdecznie zachęcamy do obecności.  
 4. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 5. W piątek zakończenie Rorat i wręczenie nagród za największą ilość zebranych na roratach obrazków.
 6. W sobotę przed południem odwiedziny chorych, którzy pragną z okazji świąt przyjąć Pana Jezusa do swojego serca. Chorych można zgłaszać w zakrystii do czwartku.
 7. Następna niedziela ma wyjątkowy charakter. Gdyż jest ostatnią niedzielą Adwentu i równocześnie Wigilią Narodzenia Pańskiego. Warto przypomnieć, że odprawiane w tym dniu Pasterki to nie to samo co udział w niedzielnej Mszy Świętej. Dlatego aby spełnić praktykę udziału w niedzielnej Mszy Św. należy przyjść na którąś z Mszy przedpołudniowych. Msze będą w tym dniu sprawowane o godz. 8, 11 i 1230 w Gorcach oraz o godz. 930 w Jabłowie. Ze względu na Wieczerze Wigilijne nie będzie Mszy o godz. 17.
 8. W nocy udajemy się do kościoła na Pasterkę. Chcąc umożliwić liczniejszy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, Pasterki w kościele parafialnym będą o godz. 22 i 24.  W Jabłowie Pasterka o godz. 22.
 9. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego czyli w poniedziałek 25 grudnia Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę.
 10. Przypominamy, że w tym roku Wizyta Duszpasterska tak jak w ubiegłych latach będzie miała charakter „hybrydowy”. Pierwszą formą będą odwiedziny chętnych parafian w ich domach. Będzie się to odbywało na pisemne zaproszenie danej rodziny. Z tyłu kościoła wciąż znajdują się kartki z zaproszeniami i szczegółowymi informacjami na ten temat. Należy je wypełnić i wrzucić do skrzynki, która znajduje się z boku prezbiterium. Na wypełnione zaproszenia czekamy do drugiego dnia świąt czyli do 26 grudnia br. Drugą formą Wizyty Duszpasterskiej będą tak jak w zeszłym roku specjalne Msze św. kolędowe. Jest to propozycja dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie zdecydują się na zaproszenie nas do swoich domów. 
 11. Nadal w zakrystii są do nabycia poświęcone Opłatki Wigilijne. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary. Dostępne są też świece wigilijne.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.