Ogłoszenia 12.11.2023

32 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /12 LISTOPADA 2023/

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 15. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Bliskiego Wschodu. Chcemy objąć wsparciem cały Bliski Wschód. Upomnieć się o pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających się z potężną biedą mieszkańców Libanu, a także Irak, gdzie w ciągu ostatnich lat dramatycznie spadła liczba chrześcijan. Tam, gdzie codzienny obraz zrujnowanych domów, zbombardowanych miast i cierpiących dzieci, odbiera ludziom nadzieję, potrzeba naszego zaangażowania! Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” może udzielać niezbędnej pomocy. Dziękujemy za okazane serce.
  2. Jutro wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  3. W środę po Mszy wieczornej nowenna do MB Nieustającej pomocy
  4. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przeżywamy także wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  6. W sobotę wspominamy bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
  7. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
  8. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych na Rekolekcje Diecezjalne, które odbywać się będą na hali OSIR w Świebodzicach w dniach 25 i 26 listopada 2023 roku. Prowadzącym rekolekcje w tym roku jest ks. prof. Robert Skrzypczak. Temat rekolekcji: Chrześcijanin na rozdrożu. Szczegółowe informacje na temat rekolekcji dostępne są na naszej stronie parafialnej.
  9. W ubiegłym miesiącu zbieraliśmy ofiary na zakup gazu do ogrzewania naszego kościoła. Udało się uzbierać 1700 zł. Brakuje nam jeszcze ok. 1800 zł. Dlatego w następną niedzielę ponownie zwrócimy się o pomoc. Z góry dziękujemy za wsparcie.
  10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.