Ogłoszenia 12.02.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
6 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /12 LUTEGO 2023/

 1. Od jutra rozpoczynają się ferie zimowe. Z tego względu przez okres ferii Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do soboty/ będą tylko o godz. 17. Nadal są one sprawowane w kaplicy.
 2. We wtorek wspomnienie św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
 3. W środę po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną do wspólnej modlitwy.
 7. Nadal zbieramy ofiary na zapłatę za ubezpieczenie oraz dzierżawę zbiorników gazu. Udało się dotychczas zebrać 1010 zł. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do tej zbiórki to koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. Serdecznie dziękujemy za życzliwość.
 8. W poniedziałek mieszkańców południowo-wschodniej Turcji i północnej Syrii ze snu wybudził przeraźliwy hałas. Ogromne trzęsienie ziemi przyszło znienacka i w parę chwil zabrało ze sobą wszystko. Liczba śmiertelnych ofiar przekroczyła 22 tysięcy. Ponad 19 tys. ludzi zginęło w Turcji, z kolei w Syrii ofiar jest już ponad 3 tys. Setki tysięcy ludzi zostały bez dachu nad głową. Mieszkańcy zniszczonych miejscowości cierpią z głodu i zimna. Koczują pod gołym niebem, w namiotach lub zaadaptowanych schronieniach. Cały czas trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. W obliczu tej ogromnej tragedii Konferencja Episkopatu Polski prosi o zorganizowanie we wszystkich parafiach pomocy materialnej dla poszkodowanych. W związku z tym w następną niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone dla ofiar tej niewyobrażalnej tragedii.
 9. Razem z parafiami w Długopolu Górnym i Niwie pragniemy zorganizować wakacyjną 11-dniową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 23 lipca do 2 sierpnia. Szczegółowe informacje znajdują się w folderach, które są wystawione na stoliku z tyłu kościoła. Zapisy wraz z zaliczką do 20 marca.
 10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł za egzemplarz.