Ogłoszenia 10.12.2023

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 NIEDZIELA ADWENTU /10 GRUDNIA 2023/

  1. W czasie ostatniej środowej Audiencji Papież Franciszek mówił do Polaków: „W najbliższą niedzielę w Polsce obchodzony będzie Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają tamtejszy Kościół, zwłaszcza na udręczonej Ukrainie. Z serca wam błogosławię”. Chcemy włączyć się w ten apel. Tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na pomoc katolikom za naszą wschodnią granicą.
  2. Nadal w zakrystii do nabycia poświęcone Opłatki Wigilijne. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary. Dostępne są też świece wigilijne. Małe po 10 zł zaś duże po 20 zł.
  3. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 17. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
  4. W środę wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę.
  5. W czwartek wspominamy św. Jan od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
  6. Za tydzień rozpoczynamy Renowacje Misji Świętych. Poprowadzi je Ks. Arkadiusz Raczyński – bliski współpracownik ks. Krzysztofa Herbuta,  zeszłorocznego Misjonarza.
  7. Powoli przygotowujemy się do styczniowej wizyty duszpasterskiej. Tak jak w ubiegłych latach Kolęda będzie miała charakter „hybrydowy”. Pierwszą formą będą odwiedziny chętnych parafian w ich domach. Będzie się to odbywało na pisemne zaproszenie danej rodziny. Z tyłu kościoła znajdują się kartki z zaproszeniami i szczegółowymi informacjami na ten temat. Należy je wypełnić i wrzucić do skrzynki, która od następnej niedzieli będzie znajdowała się z boku prezbiterium. Na wypełnione zaproszenia czekamy do drugiego dnia świąt czyli do 26 grudnia br. Prosimy także, aby zabrać i przekazać zaproszenia sąsiadom, chorym oraz osobom mającym mniejszy kontakt z parafią. Drugą formą Wizyty Duszpasterskiej będą tak jak w zeszłym roku specjalne Msze św. kolędowe. Jest to propozycja dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie zdecydują się na zaproszenie nas do swoich domów.  Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym czasie, gdyż ta forma Kolędy odbędzie się dopiero po zakończeniu wizyt w domach.
  8. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.