Ogłoszenia 10.09.2023

23 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /10 WRZEŚNIA 2023/

1. We wtorek przypada trzecia rocznica ingresu do katedry świdnickiej biskupa Marka Mendyka. Zachęcamy do modlitwy w intencji Pasterza naszej diecezji.
  2. Od piątku trwa Nowenna przed uroczystością MB Bolesnej – patronki Wałbrzycha. Jak co roku także nasza parafia włącza się w to wyjątkowe wydarzenie. W środę na godz. 20 zapraszamy do Sanktuarium MB Bolesnej w Wałbrzychu na Mszę św. Po Mszy nabożeństwo prowadzone przez przedstawicieli naszej parafii.
  3. Także w środę wspominamy także św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy w tym dniu do udziału we Mszy Św. Od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek obchodzimy główne wałbrzyskie uroczystości ku czci MB Bolesnej. Suma odpustowa o godz. 18 w kościele pw. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Po zakończonej Eucharystii procesja z cudowną figurą do sanktuarium MB Bolesnej. Serdecznie zachęcamy do udziału.
  6. W naszym kościele w piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W sobotę wspominamy świętych Korneliusza /papieża/ oraz Cypriana /biskupa/.
  8. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
  9. Jak już informowaliśmy tydzień temu ostatni raz ośmielamy się prosić o pomoc w opłaceniu rachunków za prąd, które otrzymała nasza parafia. Opiewają one na sumę ponad 32 tyś. złotych. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na ten właśnie cel. Z góry dziękujemy za okazane serce.
  10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła, a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów.
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.