Ogłoszenia 05.11.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
31 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /5 LISTOPADA 2023/

 1. W dniu dzisiejszym przypada I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na plebanii od godz. 9 do godz. 12.
 2. W tym tygodniu kończymy modlitwę wypominkową. Porządek będzie następujący:
  • w poniedziałek: ul. Traugutta
  • we wtorek: ul. Zachodnia, Olimpijska, Różana, Cicha i Kochanowskiego.
  • w środę: ul. Broniewskiego, Słoneczna, Partyzantów, Spokojna i pl. Zwycięstwa
  • w czwartek: ul. Kościuszki
  • w piątek: ul. Chopina, Górnicza, Jasna, Grunwaldzka, Warszawska oraz kartki bez adresu i z poza parafii
 3. Wypominki rozpoczynają się o godz. 16:30. Najpierw wyczytywani są zmarli polecani przez mieszkańców poszczególnych ulic, omadlani koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce Msza św. za wszystkich zmarłych wyczytywanych w danym dniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej przepięknej modlitwie.
 4. W czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Także w tym dniu od godz. 16 do 16:30 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek przeżywamy wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 6. W sobotę wspominamy św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada także Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.
 7. W przyszłą  niedzielę, 12 listopada, odbędzie się 15. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Bliskiego Wschodu. Chcemy objąć wsparciem cały Bliski Wschód. Upomnieć się o pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających z potężną biedą mieszkańców Libanu, a także Irak, gdzie w ciągu ostatnich lat dramatycznie spadła liczba chrześcijan. Tam, gdzie codzienny obraz zrujnowanych domów, zbombardowanych miast i cierpiących dzieci, odbiera ludziom nadzieję, potrzeba naszego zaangażowania! Z góry dziękujemy za okazane serce.
 8. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na zakup gazu do ogrzewania naszego kościoła. Udało się uzbierać 1700 zł. Brakuje nam jeszcze ok. 1800 zł. Dlatego również w listopadzie zwrócimy się o pomoc. Za dotychczasowe wsparcie składamy serdeczne słowa Bóg zapłać.
 9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.