Ogłoszenia 04.06.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ŚW. TRÓJCY /4 CZERWCA 2023/

  1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy wizytację kanoniczną oraz nasz odpust parafialny. Serdeczne słowa Bóg zapłać składam Ks. Danielowi za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Panom za przygotowanie terenu wokół kościoła. Paniom za posprzątanie kościoła oraz plebani. Paniom za upieczenie ciast. Ministrantom za ubogacenie liturgii. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego ważnego wydarzenia serdecznie dziękuję.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
  3. Także dzisiaj przeżywamy Święto Dziękczynienia połączone ze zbiórką ofiar do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
  4. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na zapłacenie pierwszej części rachunku za prąd. Udało się zebrać 1800 zł. Wyrażam ogromną wdzięczność za okazaną pomoc.
  5. Jutro wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00, 11:00 i 17 w kościele parafialnym i o godz. 9:30 w Jabłowie. Msze św. o godz. 9:30 w Jabłowie i o godz. 11 w Gorcach będą połączone z procesją Bożego Ciała. Bardzo serdecznie prosimy – te same osoby co w ubiegłych latach – o przygotowanie 4 ołtarzy. W związku z tym przepięknym wydarzeniem prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów do sypania w czasie precesji. Zachęcamy także dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian jak i obecnych gości na to wyjątkowe wydarzenie.
  7. Czwartkowa Msza św. o godz. 11 będzie także Rocznicą dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy ich o przyjście na to wydarzenie w strojach komunijnych. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w środę o godz. 16:15.
  8. Od piątku do następnego czwartku Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej wokół kościoła procesja połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.