Ogłoszenia 01.01.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM /1 STYCZNIA 2023/

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  3. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczone są na Polskich Misjonarzy. Obecnie 1800 polskich misjonarzy i misjonarek posługuje w 99 krajach misyjnych. Misjonarze nie tylko głoszą Ewangelię i formują wspólnoty wiary, ale także pełnią dzieła miłosierdzia. Udręczonym głodem, ubóstwem i chorobami niosą nadzieję, pociechę i bezinteresowną pomoc. Udzielają schronienia i wsparcia cierpiącym. By mogli skutecznie służyć ubogim i cierpiącym, potrzebują naszego zaangażowania materialnego. W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy oraz tych, którzy wkrótce wyruszą na misyjne szlaki, składamy serdeczne podziękowanie za składane w piątek ofiary.
  4. W sobotę po Mszy o godz. 15 zmiana Tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
  5. W następną niedzielę przypada Chrzest Pański. Na każdej Mszy poświęcenie wody. Po Mszach możliwość zabrania wody do domu. Dlatego prosimy aby zabrać ze sobą pojemnik na poświęconą wodę.
  6. W tym tygodniu odbędzie się wizyta duszpasterska w domach rodzin, które nas zaprosiły wypełniając i wrzucając zaproszenia do skrzynek w prezbiterium. Otrzymaliśmy ok. 220 zaproszeń, co nas bardzo miło zaskoczyło. Jednak przy tak dużej ilości nie jesteśmy w stanie wszystkich obdzwonić. Dlatego przygotowaliśmy z tyłu kościoła kartki z porządkiem kolędy, które można zabrać do domu. Prosimy także, aby zabrać je i przekazać tym osobom, które wiemy, że wrzuciły zaproszenia, a z różnych powodów nie będą dzisiaj w kościele. Wizyta będzie rozpoczynała się o godz. 16 i będzie trwała do około godz. 19. Bardzo prosimy o obecność wszystkich domowników.
  7. Ze względu na wizyty kapłanów w domach Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 15, a nie tak jak dotychczas o godz. 17. Ta zmiana będzie obowiązywała do końca tego tygodnia.
  8. W następnym tygodniu będziemy zapraszać do kościoła na spotkania kolędowe tych parafian, którzy nie zdecydowali się na zaproszenie nas do swoich domów. Specjalna Msza św. będzie sprawowana o godz. 18. Szczegóły związane z tym rodzajem kolędy podamy w piątek 6 stycznia na specjalnie przygotowanych kartkach.
  9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.